זה לא סוד ששיני בינה יכולות להיות כאב אמיתי. פשוטו כמשמעו. וכאילו זה לא מספיק גרוע, הם יכולים להיות גם די יקרים לחילוץ. אבל מהן האפשרויות שלך בכל מה שקשור להוצאת שיני הבינה שלך? הולכים לרופא שיניים או הולכים לבית חולים? מהם היתרונות והחסרונות של כל אפשרות? כמה זה יעלה? והאם יש משהו שאתה יכול לעשות כדי להפוך את החוויה לפחות כואבת (ולא משתלמת יותר)? המשך לקרוא לכל הפרטים.

 

אם אתה כמו רוב האנשים, אתה כנראה חושש מהמחשבה לעקור את שיני הבינה שלך. אחרי הכל, זו לא חוויה נעימה. אבל זה אחד שאנשים רבים צריכים לעבור. 

עלות עקירת שן בינה תשתנה בהתאם למספר גורמים, כגון סוג ההליך, מיקומו של רופא השיניים או מנתח הפה, והאם יש לך ביטוח או אין. לדוגמה, אם תבחרו בעקירה פשוטה (בה הסרת השן מבלי לחתוך לחניכיים), סביר להניח שהיא תעלה פחות מאשר אם תזדקקו לעקירה כירורגית (שם חותכים את החניכיים על מנת להסיר את השן). בנוסף, אם תבחר לבצע את ההליך בבית חולים, סביר להניח שהוא יהיה יקר יותר מאשר אם תעשה אותו ברופא שיניים.

 

אם יש לך ביטוח, הפוליסה שלך עשויה לכסות חלק או את כל העלות של עקירת שן בינה. עם זאת, חשוב לבדוק עם המבטח שלך לפני כן כדי לברר בדיוק מה מכוסה. לפוליסות רבות יש החרגות או הגבלות בכל הנוגע להליכי שיניים, לכן עדיף לדעת מבעוד מועד מה תהיה אחראי לתשלום מכיסו.

 

לא משנה איך תבחרו לשלם על כך, עקירת שן בינה אינה הליך זול. אבל חשוב לזכור שזה הכרחי. וברוב המקרים, העלות שווה את זה כדי להיפטר מהשיניים המציקות הללו אחת ולתמיד.

מה השורה התחתונה?

עלות עקירת שן בינה תשתנה בהתאם למספר גורמים, כגון סוג ההליך, מיקומו של רופא השיניים או מנתח הפה, והאם יש לך ביטוח או אין. עם זאת, ברוב המקרים, העלות שווה את זה כדי להיפטר מהשיניים המציקות הללו אחת ולתמיד.

אם יש לך ביטוח, הפוליסה שלך עשויה לכסות חלק או את כל העלות של עקירת שן בינה. עם זאת, חשוב לבדוק עם המבטח שלך לפני כן כדי לברר בדיוק מה מכוסה. לפוליסות רבות יש החרגות או הגבלות בכל הנוגע להליכי שיניים, לכן עדיף לדעת מבעוד מועד מה תהיה אחראי לתשלום מכיסו. חשוב לזכור שזה הכרחי. וברוב המקרים, העלות שווה את זה כדי להיפטר מהשיניים המציקות הללו אחת ולתמיד.

ברשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק תוכלו לבצע עקירה של שן בינה, במחיר שווה לכל נפש, הוגן במיוחד, בפריסת תשלומים נוחה, ועם הסדר עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל. אז צרו קשר עכשיו ותופתעו מהמחיר הזו ומהשירות האיכותי ומהטיפול המקצועי של רשת מרפאות שיניים.

 

מהי עקירת שן בינה?

עקירת שן בינה היא תהליך של הסרת שן בינה אחת או יותר – ארבע השיניים הקבועות למבוגרים הממוקמות בזוויות האחוריות של הפה מלמעלה ולמטה. אם שיני הבינה שלך נפגעו, ייתכן שהן לא יצליחו לפרוץ דרך החניכיים שלך או עלולות לצמוח פנימה בזווית ולגרום להן לדחוף נגד השיניים האחרות שלך, וכתוצאה מכך לכאב, זיהום או בעיות שיניים אחרות. במקרים מסוימים, שיני בינה שנפגעו עשויות לבקוע רק באופן חלקי דרך קו החניכיים. בנוסף, מכיוון ששיני בינה כל כך רחוקות בפה, קשה מאוד לשמור עליהן נקיות, מה שעלול להוביל לעששת ולמחלות חניכיים. מסיבות אלו, רופא השיניים שלך עשוי להמליץ ​​לך לעקור את שיני הבינה שלך גם אם הן אינן גורמות כרגע לבעיות. ההליך מבוצע בדרך כלל על ידי מנתח פה בהרדמה מקומית, סדציה או הרדמה כללית. אתה יכול לצפות לנפיחות ואי נוחות לאחר ההליך, אך ניתן לשלוט בכך באמצעות משככי כאבים. רוב האנשים מחלימים מעקירת שן בינה תוך מספר ימים עד שבוע.

מתי יש צורך בעקירת שן בינה?

יש 32 שיניים בפה אנושי, ושיני בינה הן האחרונות שנכנסות. הן מופיעות בדרך כלל בין הגילאים 17 עד 25. לרוב האנשים יש ארבע שיני בינה, אבל אפשר שיהיו יותר, פחות או אף אחת. עקירות מבוצעות כאשר שיני הבינה גורמות לבעיות או עלולות לגרום לבעיות בעתיד. שיני בינה פגועות הן הסיבה הנפוצה ביותר לעקירות. המשמעות היא שהשן כלואה מתחת לקו החניכיים או שבקעה רק חלקית דרך החניכיים. שיניים שנפגעו עלולות לגרום לכאב, לזיהום ולנזק לשיניים סמוכות. הם גם מקשים על שמירה על ניקיון האזור, מה שעלול להוביל לריקבון. גם שיני בינה שבוקעות חלקית עלולות להילכד מאחוריהן מזון, מה שעלול להוביל לחורים. במקרים מסוימים, שיני בינה עשויות להיכנס ישרות ולא לגרום לבעיות. עם זאת, הם עדיין נשלפים בדרך כלל מכיוון שכל כך קשה להגיע אליהם עם מברשת שיניים וחוט דנטלי. אם נפגעת או בקעו חלקית של שיני בינה, סביר להניח שרופא השיניים שלך ימליץ לעקור אותן לפני שהן יגרמו לבעיות כלשהן. ההליך בדרך כלל מהיר ופשוט, וההחלמה היא בדרך כלל קלה וקצרת מועד.

מהן האפשרויות החלופיות לעקירת שן בינה?

לאורך השנים השיניים שלנו חוטפות מכות לא מבוטל. מלעיסת מזון קשוח ועד חריקת שיניים בלילה, אין זה פלא שלפעמים הם צריכים קצת עזרה נוספת. עבור אנשים רבים, זה בא בצורה של עקירת שן בינה. אמנם הליך זה הוא בדרך כלל בטוח ויעיל, אך קיימות אפשרויות חלופיות עבור מי שמחפש גישה טבעית יותר. אפשרות אחת כזו היא הומאופתיה. גישה זו משתמשת בצורות מדוללות של חומרים טבעיים כדי לעורר את תגובת הריפוי של הגוף עצמו. אפשרות נוספת היא דיקור סיני. תרגול סיני עתיק זה כולל החדרת מחטים דקות לנקודות ספציפיות בגוף כדי לקדם ריפוי. למרות שאפשרויות אלו לא מתאימות לכולם, הן מציעות אלטרנטיבה בת קיימא למי שמחפש גישה טבעית יותר לעקירת שיני בינה.

יחד עם זאת חושב להדגיש שכל הטיפולים המשלימים אינם אלא משלימים ולא אלטנרטיביים לטיפול דנטלי מסודר במרפאת השיניים על ידי מומחה שלמד את הנושא במשך שנים רבות, ומנוסה היטב בנושא.

 

מה העלות של עקירת שן בינה?

ישנם גורמים רבים ושונים שיכולים להשפיע על עלות עקירת שן בינה, לרבות מספר השיניים הנשלפות, מורכבות ההליך ומיקום רופא השיניים. באופן כללי, עקירת שן בינה יכולה לנוע במחיר של 200 ש"ח לשן ומעלה. עם זאת, תוכניות ביטוח מסוימות עשויות לכסות חלק מהעלות. סופו של דבר, הדרך הטובה ביותר לקבוע את עלות ההליך היא להתייעץ עם רופא שיניים או כירורג פה.

היכן יש לבצע עקירת שן בינה?

היכן יש לבצע עקירת שן בינה? התשובה עשויה להפתיע אותך! אנשים רבים מאמינים כי עקירת שן בינה צריכה להתבצע בבית חולים, אך למעשה זה לא כך. שיני בינה מוסרות בדרך כלל על ידי כירורג פה ולסת במסגרת חוץ. המשמעות היא שניתן לבצע את ההליך במרפאת רופא השיניים, ללא צורך באשפוז. למעשה, רוב האנשים שעוברים את שיני הבינה שלהם חווים מעט מאוד כאב או אי נוחות לאחר מכן. ההחלמה בדרך כלל מהירה וקלה, כאשר רוב האנשים חוזרים לפעילותם הרגילה תוך מספר ימים. לכן, אם אתם תוהים היכן כדאי לבצע עקירת שן בינה, התשובה היא: ברופא השיניים!

 

כאשר מדובר בעקירת שן בינה, המקום הטוב ביותר לבצע את ההליך הוא באחת מרשת מרפאות השיניים של בוחניק. במרפאותינו עובדים רופאים מהטובים בארץ, בעלי ניסיון של עשרות שנים בביצוע עקירות שיני בינה. אנו משתמשים בציוד ובטכניקות חדישות, והמרפאות שלנו תמיד מעודכנות בהתקדמות האחרונה בתחום טיפולי השיניים. בנוסף, הצוות שלנו ידידותי ואדיב, ואנו מציעים מחירים נוחים ותוכניות תשלום. אז אם אתם מחפשים טיפול שיניים איכותי במחיר סביר, רשת מרפאות השיניים של בוחניק היא המקום ללכת אליו.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

טיפולי שיניים בצה"ל ובשירות צבאי

בריאות השיניים היא חלק חשוב מבריאות הכללית של האדם. שיניים בריאות מאפשרות לנהל אורח חיים תקין, הן מבחינה פיזית והן מבחינה חברתית. שירות צבאי יכול

כיצד מזון חומצי משפיע על השיניים?

השיניים שלנו ממלאות תפקיד מכריע ברווחה הכללית שלנו, מה שמאפשר לנו לנשוך, ללעוס ולדבר בקלות. עם זאת, למזונות שאנו צורכים יכולה להיות השפעה משמעותית על

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

השתלת שיניים לפני ואחרי

לא מעט מטופלים שבאים לעשות השתלת שיניים שואלים: מה לגבי התהליך? אילו שינויים מתרחשים בפה לאחר ניתוח השתלת שיניים? כמה זמן לוקח להכל להחלים כמו

קרא עוד »

פלטה שקופה

פלטות שקופות הן סוג של פלטות שיניים העשויות מחומרים שקופים או בצבע שן. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת מסורתיות ולכן אסתטיות יותר. עם זאת,

קרא עוד »

פלטה לשיניים

פלטות שיניים הן סוג של טיפול יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה עשויה בדרך כלל ממתכת, המוצמדת לקדמת השיניים, ומחוט שמשחיל בין הסוגריים. החוט

קרא עוד »

רגישות לקור בשיניים

בעיה דנטלית נפוצה אחת שלא ניתן להתעלם ממנה בקלות היא רגישות לקור בשיניים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל נסיגת חניכיים, עששת וסדקים באמייל. למרות

קרא עוד »

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן