אנשים רבים משתדלים שלא לחשוב יותר מדי על עששת וטיפולי שיניים ומבקרים אצל רופא השיניים רק כשמשהו לא בסדר. אבל מאבל האם ידעתם שעששת – היא המחלה הכרונית מספר אחת בילדים ובני נוער בארצות הברית וכנראה גם בארץ? וזו גם אחת המחלות הניתנות למניעה? ושעל ידי ביצוע כמה צעדים פשוטים, תוכל לשמור על בריאות השיניים שלך לכל החיים?

 

עששת היא זיהום חיידקי התוקף את אמייל השיניים. אם לא מטופל, זה יכול להתקדם לדנטין למוך השן, ולבסוף להוביל לאובדן שיניים. בעוד שעששת שיניים יכולה להופיע בכל גיל, היא שכיחה ביותר בילדים צעירים ומבוגרים מעל גיל 60. חלק מגורמי הסיכון לעששת דנטליים כוללים היגיינת פה לקויה, חטיפים תכופים, שתיית משקאות ממותקים, עישון וחשיפה לא מספקת לפלואוריד.

 

החדשות הטובות הן שניתן למנוע עששת דנטלית! על ידי צחצוח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים פלואוריד, שימוש בחוט דנטלי פעם ביום, הימנעות ממשקאות וחטיפים מתוקים וביקור קבוע אצל רופא השיניים, תוכל לשמור על בריאות השיניים ולהימנע מחורים מיותרים.

 

אם אתה חושב שיש לך עששת, חשוב לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי. ככל שהמחלה מתגלה מוקדם יותר, כך קל יותר לטפל בה. אם יש לך שאלות כלשהן לגבי עששת או כיצד למנוע אותה, אל תהסס לשאול את רופא השיניים שלך. הם ישמחו לעזור לך להגן על החיוך שלך!

אצלנו ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק תוכל לקבל את כל הטיפולים הדנטליים תחת קורת גג אחת, בשירות מעולה, טיפול מקצועי על ידי הרופאים הטובים בישראל, במחיר הוגן ועבודה עם חברות הביטוח הגדולות בישראל, כך שאם יש לך עששת אתה מוזמן לתהקשר עכשיו.

היסודות של עששת

עששת היא בעיה רצינית שעלולה להוביל לכאב, זיהום ואפילו אובדן שיניים. זה מתרחש כאשר חיידקים בפה מייצרים חומצות שאוכלות את המשטח הקשה של השן. הסיבה השכיחה ביותר לעששת היא פלאק, שכבה דביקה של מזון וחיידקים שנוצרים על השיניים. ניתן להסיר פלאק עם צחצוח רגיל וחוט דנטלי, אך אם לא יוסר, הוא יכול להתחיל להרוס את האמייל. ברגע שהאמייל נעלם, החיידקים יכולים להגיע לדנטין, שהיא השכבה הרכה יותר מתחת לאמייל. החיידקים ממשיכים לייצר חומצות, שעלולות לגרום לחורים. אם לא מטופלים, חורים עלולים להוביל לזיהומים ואף לאובדן שיניים. כדי למנוע עששת, חשוב לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע ולפנות לרופא השיניים לבדיקות קבועות.

כיצד למנוע עששת

ישנן דרכים רבות למניעת עששת, וחשוב להיות מודע לכולן על מנת לשמור על בריאות הפה. ראשית, חשוב לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע. זה עוזר להסיר פלאק, שהוא שכבה דביקה המכיל חיידקים. אם לא מסירים את הפלאק, הוא עלול להתקשות לאבן שן (אבנית), שקשה הרבה יותר להסיר אותה ועלול לפגוע באמייל השן. 

בנוסף, חשוב לאכול תזונה מאוזנת ולהגביל חטיפים ממותקים. סוכר מקדם את הצמיחה של חיידקים, מה שעלול להוביל לחורים. לבסוף, חשוב לבקר אצל רופא השיניים לבדיקות קבועות. 

רופא השיניים יכול להסיר אבנית ולגלות כל בעיה בשלב מוקדם. על ידי ביצוע העצות הפשוטות הללו, תוכל למנוע עששת ולשמור על חיוך בריא ובהיר.

שלבי העששת

תהליך העששת אינו מובן היטב לציבור, אך זהו תהליך מורכב הכולל הרס של אמייל השיניים. אמייל הוא השכבה החיצונית והקשה של השן המגנה על הדנטין העדין יותר שמתחתיו. לאחר פריצת האמייל, החיידקים הגורמים לעששת יכולים לתקוף את הדנטין, ולהוביל לחורים. 

השלב הראשון של עששת מכונה דה-מינרליזציה, שבו המינרלים המרכיבים את האמייל נשטפים החוצה באיטיות על ידי חומצות. תהליך זה מחליש את האמייל והופך אותו לרגיש יותר לשבירה. 

השלב הבא ידוע כקאוויטציה, שבה נוצרים חורים קטנים או בורות באמייל. בורות אלה מספקים כר גידול מושלם לחיידקים, והם יכולים להפוך במהירות לחללים גדולים יותר. אם הם לא מטופלים, חורים עלולים לגרום לכאב, זיהום ובסופו של דבר לאובדן שיניים. לכן, חשוב לנקוט בצעדים למניעת עששת, כגון צחצוח ושימוש בחוט דנטלי באופן קבוע והימנעות ממזונות ומשקאות ממותקים.

טיפול בעששת

עששת היא בעיה שכיחה שעלולה להוביל למספר בעיות בריאותיות חמורות. אם לא מטופלים, עששת עלולה לגרום לחורים, מחלות חניכיים ובסופו של דבר לאובדן שיניים. החדשות הטובות הן שעששת ניתנת למניעה וניתנת לטיפול. הדרך הטובה ביותר למנוע עששת היא לתרגל היגיינת פה טובה. 

המשמעות היא צחצוח שיניים פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי מדי יום ושימוש במי פה. חשוב גם לאכול תזונה בריאה ולהימנע ממשקאות ממותקים. אם אתה מפתח עששת, חשוב לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי. אפשרויות הטיפול כוללות סתימות, כתרים ותעלות שורש. עם טיפול מהיר, אתה יכול למנוע את הסיבוכים הבריאותיים החמורים הקשורים לעששת.

מה גורם לעששת?

עששת היא מצב שכיח מאוד הנובע מהרס הרקמות הקשות של השיניים. היא נגרמת כתוצאה מפעולת חיידקים בפלאק, שהוא שכבה דביקה שנוצר כל הזמן על השיניים. כאשר הפלאק אינו מוסר, הוא עלול להתקשות וליצור אבנית. החיידקים בפלאק ובאבנית מייצרים חומצות שתוקפות את אמייל השן, גורמות להתפרקותה ומובילות לחורים. עששת יכולה להתרחש גם מתחת לקו החניכיים, לגרום לאובדן עצם ובסופו של דבר להוביל לאובדן שיניים. החדשות הטובות הן שעששת ניתנת למניעה. צחצוח רגיל וחוט דנטלי עוזרים להסיר פלאק לפני שהוא יכול להתקשות לאבן שן. בנוסף, בדיקות שיניים קבועות יכולות לעזור לזהות כל בעיה בשלב מוקדם, כך שניתן יהיה לטפל בהן לפני שיתרחש נזק רציני. על ידי נקיטת צעדים פשוטים אלה, אתה יכול לעזור לשמור על בריאות השיניים ולהימנע מעששת.

– מזונות שגורמים לעששת

עששת היא בעיה אמיתית מאוד שיכולה להשפיע על אנשים בכל הגילאים. חשוב להיות מודעים למזונות שעלולים לגרום לעששת, כדי שתוכל לנקוט בצעדים להגנה על השיניים.

 

אחד האשמים הגדולים ביותר בכל הקשור לעששת הוא סוכר. סוכר נמצא במזונות נפוצים רבים, כולל ממתקים, עוגיות, עוגות וגלידה. כאשר אתה אוכל מזון מתוק, החיידקים בפה שלך מייצרים חומצה. חומצה זו תוקפת את השיניים שלך וגורמת לריקבון.

 

מזון נוסף שעלול לגרום לעששת הוא עמילן. מזונות עמילניים כמו לחם וצ'יפס נוטים להידבק לשיניים שלך, מה שמספק קרקע פורייה לחיידקים. בנוסף, החומצה המיוצרת על ידי חיידקים יכולה לפרק את העמילן ולהפוך אותו לסוכר, מה שמוביל לאחר מכן לעששת.

 

כדי להגן על השיניים מפני עששת, חשוב להגביל את צריכת מזונות ממותקים ועמילניים. בנוסף, הקפידו לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע כדי להסיר שאריות מזון מהשיניים. על ידי נקיטת אמצעי זהירות אלה, אתה יכול לעזור לשמור על שיניים בריאות וחזקות.

 

סיכום

ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק תוכלו לקבל את הטיפול הטוב ביותר לעששת. יש למרפאות של ד"ר בוכניק יש את הטכנולוגיה והציוד העדכניים ביותר, כמו גם עשרות שנות ניסיון בטיפול בחורים  עם מרפאות בפריסה ארצית. רופאי השיניים במרפאות ד"ר בוחניק הם מהטובים בארץ, והם תמיד מעודכנים בטיפולים ובנהלים העדכניים ביותר לעששת. כמו כן, צוות המרפאות של ד"ר בוחניק ידידותי ואדיב, והמרפאות עצמן חדישות ונעימות לביקור.

 

והכי חשוב, המרפאות של ד"ר בוחניק נותנות תמורה מצוינת לכספכם. המחירים נוחים ורוב חברות הביטוח הגדולות בישראל עובדות עם המרפאות של ד"ר בוחניק. אז אם אתם מחפשים את המקום הטוב ביותר לטיפול בעששת, אל תחפשו רחוק מאחת מרשתות מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק!

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

עוד באותו נושא:

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן