שיניים רקובות

שיניים רקובות הן מצב שבו השיניים פגועות משמעותית ומופיעה בהן דלקת חריפה. הסיבות להיווצרות שיניים רקובות הן מגוונות. חשוב לדעת כי שיניים רקובות מצריכות טיפול מידי ולכן אם אתם סובלים מריקבון ואפילו מכאבי שיניים קלים או רגישות בשיניים, פנו בהקדם לרשת מרפאות שיניים של ד"ר עמוס בוחניק, לאבחון מהיר ומדויק של הבעיה וטיפול מקיף ומקצועי.

שיניים רקובות אצל מבוגרים

יש כמה גורמים שיכולים לגרום לתופעה של שיניים רקובות, רובם התנהגותיים ומנטליים. עם זאת, יש לציין כי למרבה ביש המזל, שיניים רקובות יכולות להתרחש גם על בסיס גנטי. כלומר, אם להורים שיניים חלשות ולא בריאות באופן טבעי, סביר שנראה זאת גם אצל צאצאיהם. בכל מקרה, גם במקרה גנטי של שיניים רקובות צריך ואפשר לעקוב ולטפל. גורמים נוספים של שיניים רקובות הם:

  1. פחד מרופאי שיניים. החרדה שתוקפת אנשים רבים רק מעצם המחשבה על ביקור אצל רופא שיניים, גורמת לרבים מהם לדחות טיפולים ואף להימנע מהם לגמרי. חשוב להבין כי הזנחה זו יכולה להוביל להתפתחות עששת קשה, המובילה לשיניים רקובות. שום לחץ לא שווה אובדן של שיניים מהפה. לכן, בחרו היטב את הרופא שאתם פונים אליו. ברשת מרפאות שיניים, למשל, הרופאים מיומנים בטיפולים באווירה נינוחה ומרגיעה ובהרגעת מטופלים לחוצים.
  2. צחצוח לא נכון של השיניים, או אי צחצוח. אף על פי שמדובר הרבה על היגיינה אוראלית, יש אנשים המסתפקים בצחצוח פעם ביום בלבד. כמו כן, יש אנשים שלא מקדישים די תשומת לב לבחירת מברשת איכותית, צורת הצחצוח ומשך הצחצוח. הם מצחצחים מעט מדי או מהר וחזק מדי וזה עלול לפגוע בחניכיים ובשכבת האמייל של השן.
  3. היגיינת פה לקויה. צחצוח השיניים צריך להיות מלווה בשטיפה עם מי פה ועם טיפול בחוט דנטלי, המוציא שאריות מזון ולכלוכים התקועים בין השיניים. הימצאותם של שאריות ולכלוכים בפה לאורך זמן, עלולה לגרום לדלקות ולשיניים רקובות.
  4. תזונה לקויה עתירת סוכר, גורמת להצטברות חיידקים, עששת ושיניים רקובות.
  5. חבלות ופציעות בשן שאינן מטופלות בזמן, עלולות להיות מקור לחדירת זיהומים.
  6. עישון וצריכת ניקוטין. החומרים הכימיים והניקוטין בסיגריות נצמדים לשן ופוגעים בשכבה החיצונית שלה, האמייל. ברגע שזו נפגמת, קל יותר לזיהומים לחדור אל השכבות הפנימיות של השן ולגרום לדלקת.

שיניים רקובות אצל ילדים ותינוקות 

גם ילדים ותינוקות עלולים לסבול מתופעה של שיניים רקובות. למרבה הצער, התופעה הזו יכולה להיווצר בגיל צעיר מאוד ויש לה כמה סיבות. ראשית, יש קשר בין תזונה לקויה עתירה בסוכרים, מיצים ופחמימות והשמנת יתר, לבין שיניים רקובות אצל ילדים. גם תחליפי החלב לתינוקות מכילים כמות גבוהה יחסית של סוכר וכמו כן יש ילדים הנוטים להירדם בלילה עם בקבוק המכיל משקה ממותק. מחקרים מסוימים מצביעים על כך שגם הנקות בלילה הנמשכות לטווח ארוך וזמן רב לאחר בקיעת השיניים, עלולות לגרום להופעת שיניים רקובות.

ההשלכות של שיניים רקובות

שיניים רקובות מובילות למגוון תופעות, חלקן אסתטיות וחלקן בריאותיות. בפן האסתטי, אנשים עם שיניים רקובות חשים נבוכים לחייך או לחשוף את שיניהם, שכן לשיניים צבע שחור לא מחמיא. מכיוון שהחיוך הוא אחת הדרכים הבולטות בה אנו מציגים את עצמנו לעולם, היעדרו עלול ליצור רושם לא נכון על האדם ולגרום לאי נעימויות.

בפן הבריאותי, שיניים רקובות עלולות להוביל להופעת כאבים עזים שלא מאפשרים התנהלות רגילה. היכולת לאכול ואפילו לדבר נפגעת משמעותית ובלתי אפשרי לנהל בצורה זו שגרה יום יומית. יש לשים לב שגם רגישות בשיניים לחום או לקור עלולה להעיד על חורים בשיניים או על תחילתו של מצב ריקבון ולכן יש לטפל בכך בהקדם האפשרי.

במצבים קיצוניים, שיניים רקובות עלולות להביא למצב שבו שיניים נושרות מן הפה. זהו מצב חמור, המצריך התייחסות מיידית, שכן שיניים חסרות לא רק גורמות לתחושות קשות של מבוכה וחוסר ביטחון, אלא עלולות לגרור נזקים משמעותיים לשאר השיניים, לחניכיים וללסת.

ההשלכות של שיניים חסרות

כאמור, שיניים רקובות שנושרות, עלולות לגרום תופעות מרחיקות לכת. שיניים חסרות משפיעות על לעיסה נכונה ומלאה של המזון ולכן יכולות לגרום להפרעות בבליעה ובמערכת העיכול. חוסר האיזון בפה עלול לגרום למחלות חניכיים ולבעיות בעצם הלסת שמאבדת מהעמידות שלה כשלא כל השיניים נמצאות בפה. בנוסף, עלולות להיווצר בעיות בדיבור, תופעות כמו בקיעת יתר של שיניים ועוד.

איך אפשר להימנע ממצב של שיניים רקובות?

אפשר להימנע ממצב של שיניים רקובות וזוהי בהחלט לא גזרת גורל. ביקורים קבועים אצל שיננית ורופא שיניים, יכולים למנוע שיניים רקובות על-ידי ניקוי עמוק ואיתור מוקדם של בעיות בחניכיים, בשיניים ובלסת. צחצוח נכון, בעוצמה הנכונה ובמשך הנכון, עם מברשת שיניים טובה פעמיים ביום לפחות, גם מונע שיניים רקובות. כמו כן, יש להשתמש במי פה וחוט דנטלי, כטיפול משלים לצחצוח השיניים. מומלץ להימנע ממזונות ומשקאות עתירי סוכר ומזונות קשים ודביקים במיוחד. כמו כן, כל חבלה או פציעה בפה או בשיניים מצריכה ביקור מידי אצל רופא שיניים כדי שיבדוק האם נגרם נזק לשיניים.

שיניים רקובות – דרכי טיפול

הטיפול במצב של שיניים רקובות נחלק לשני סוגים. הסוג הראשון מתייחס למצב בו עוד ניתן לטפל בשיניים, באמצעים שונים כגון: שחזורים, טיפולי שורש וכתרים. סוג הטיפול השני מתייחס למצב בלתי הפיך, בו אין מנוס מעקירה, או מצבים שבהם שיניים רקובות כבר נשרו מהפה. במצבים כאלו, נהוג לבצע השתלת שיניים – תהליך שיקומי המדמה את המראה והתחושה של שיניים אמיתיות. השתלת שיניים מחזירה את הביטחון העצמי ואת יכולות הדיבור, הלעיסה והעיכול התקינות.

בחרו במומחים לטיפול במצב של שיניים רקובות

שיניים רקובות מצריכות אבחון מדויק וטיפול מדויק ויעיל של רופא שיניים מוביל בתחומו. רשת מרפאות שיניים של ד"ר עמוס בוחניק כוללת צוותים מקצועיים בפריסה ארצית, שיכולים לטפל במצב של שיניים רקובות ומחלות דנטליות נוספות במעוד מועד, כדי לא להגיע למצב של שיניים רקובות. רשת מרפאות שיניים מומלצת על-ידי קהל לקוחות גדול שנהנה מטיפולים בסטנדרטים בין-לאומיים ועם ליווי, ביקורות והסברים מקצועיים לאורך כל התהליך.

כמה עולה לטפל במצב של שיניים רקובות?

העלות של טיפול במצב של שיניים רקובות, תלוי בעיקר במצב השיניים. לכן, חשוב לגשת לרופא שיניים מיד כאשר מופיע הכאב המינורי ביותר, או שיש רגישות בשיניים לחום ולקור. ככל שתקדימו לטפל, כך יש סיכוי שהטיפול יהיה מורכב פחות ולפיכך גם יעלה פחות. טיפולים מורכבים נושאים עלויות גבוהות, אך בהרבה מקרים אין ברירה אלא לבצע אותם. כדי ליהנות ממגוון טיפולים במחירים נוחים, פנו לרשת מרפאות שיניים של ד"ר עמוס בוחניק, העובדת עם ביטוחי שיניים מובילים. 

שיניים רקובות מסדרים ברשת מרפאות שיניים

בקליניקות של רשת מרפאות שיניים תיהנו מטיפול מקצועי של צוות בעל ידע וניסיון גם במקרים של שיניים רקובות. כמו כן, ניתן לטפל בקליניקות של רשת מרפאות שיניים במגוון מצבים רפואיים הקשורים לפה, לחניכיים, לשיניים וללסת, הודות למכשור המשוכלל הנמצא בקליניקות השונות, המציעות את שירותיהן בפריסה ארצית.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

טיפול שורש בשוהם

שוהם היא מושבה מקסימה הנמצאת במרכז הארץ. המושבה ממשיכה להתפתח ולהפתיע אותנו בנוכחות הייחודית שלה. היא לחלוטין שמחה לציין כמעט עשרים שנה מאז שהיא קיימת.

טיפול שורש ברעננה

רעננה, עיר מקסימה השוכנת לה בשרון ממש קרוב לכפר סבא. רעננה היא עיר שנמצאת על המפה בכל כך הרבה תחומים, החל התרבות, היופי, הייחודיות, וכמובן

טיפול שורש בראשון לציון

  העיר ראשון לציון נמצאת במיקום טוב ונגיש, היא לגמר מרכזית, ומכילה בתוכה הרבה אופציות לתעסוקה, בילוי, פנאי, תרבות ועוד… ראשון לציון התפתחה רבות ככל

טיפול שורש בקריית גת 

  קריית גת, עיר דרומית ומעוררת השראה בקצב התפתחות שלה, אין ספק שככל והשנים חולפות כך העיר מתרוממת. ככל שהיא מתפתחת גם בעלי המקצוע וגם


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

טיפול שורש בשוהם

שוהם היא מושבה מקסימה הנמצאת במרכז הארץ. המושבה ממשיכה להתפתח ולהפתיע אותנו בנוכחות הייחודית שלה. היא לחלוטין שמחה לציין כמעט עשרים שנה מאז שהיא קיימת.

קרא עוד »

טיפול שורש ברעננה

רעננה, עיר מקסימה השוכנת לה בשרון ממש קרוב לכפר סבא. רעננה היא עיר שנמצאת על המפה בכל כך הרבה תחומים, החל התרבות, היופי, הייחודיות, וכמובן

קרא עוד »

טיפול שורש בראשון לציון

  העיר ראשון לציון נמצאת במיקום טוב ונגיש, היא לגמר מרכזית, ומכילה בתוכה הרבה אופציות לתעסוקה, בילוי, פנאי, תרבות ועוד… ראשון לציון התפתחה רבות ככל

קרא עוד »

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)