טיפול שיננית במהלך הריון

טיפול שיניים במהלך ההריון חשוב הן לאם והן לתינוק. נשים בהריון צריכות לבקר אצל רופא שיניים כל חצי שנה לבדיקה, על מנת לוודא שהשיניים והחניכיים שלהן בריאות. בנוסף, נשים בהריון צריכות לנקוט משנה זהירות בצחצוח השיניים והשימוש בחוט דנטלי, על מנת להימנע מחשיפת התינוק לחיידקים מזיקים.

 

שיננית יכולה לספק לנשים בהריון את טיפול השיניים הדרוש וייעוץ כיצד לשמור על בריאות הפה. הם יכולים גם לעזור לזהות בעיות אפשריות, כגון מחלת חניכיים, שעלולה להזיק הן לאם והן לתינוק.

 

אם את בהריון, או מתכננת להיכנס להריון, חשוב לקבוע תור לבדיקה אצל שיננית. זה יעזור להבטיח שהשיניים והחניכיים שלך בריאות, ושאת נוקטת בצעדים הדרושים כדי להגן על בריאות הפה של תינוקך.

 

10 טעויות נפוצות שנשים בהריון עושות בקשר לשיניים שלהן

1. אי פנייה לרופא שיניים באופן קבוע –

נשים בהריון צריכות לבקר אצל רופא שיניים כל חצי שנה לבדיקה. הסיבה לכך היא שחשוב לפנות לרופא שיניים באופן קבוע, במיוחד כאשר את בהריון. ביקור אצל רופא השיניים כל חצי שנה יעזור להבטיח שהשיניים והחניכיים שלך יהיו בריאים וללא כל בעיה. אם יש לך בעיות שיניים כלשהן, רופא השיניים יכול לעזור לטפל בהן ולמנוע מהן להחמיר.

2. אי צחצוח שיניים נכון –

בעת צחצוח שיניים חשוב להשתמש בתנועות סיבוביות ולצחצח את המשטחים הפנימיים של השיניים וגם את המשטחים החיצוניים. כאשר מרחיבים את התוכן לעיל, חשוב לזכור ששימוש בתנועות סיבוביות וצחצוח על המשטחים הפנימיים של השיניים חיוניים להיגיינת הפה. על ידי כך תוכלו להסיר רובד וחיידקים מכל אזורי השיניים שלכם, מה שיעזור לשמור על בריאותן וללא עששת.

3. לא להשתמש בחוט דנטלי מדי יום –

שימוש בחוט דנטלי עוזר להסיר רובד וחיידקים בין השיניים ומתחת לקו החניכיים. רובד הוא סרט דביק שעלול להיווצר על השיניים, ואם אינו מוסר באופן קבוע, עלול להוביל לעששת או לדלקת חניכיים. חיידקים מתחת לקו החניכיים עלולים לגרום לדלקת ברקמת החניכיים ולהוביל למחלות חניכיים. חוט דנטלי הוא דרך יעילה להסרת רובד וחיידקים מאזורים אלו, ומומלצת על ידי רופאי שיניים לבריאות הפה.

 

4. שימוש בכמות גדולה מדי של משחת שיניים –

משחת שיניים עלולה להיות שוחקת ועלולה לפגוע באמייל לאורך זמן. מומלץ להשתמש לא יותר מכמות משחת שיניים בגודל אפונה על מברשת השיניים בכל פעם שאתה מצחצח. שימוש בכמות גדולה מדי של משחת שיניים עלול לשחוק את האמייל על השיניים, ולהשאיר אותן רגישות לעששת ובעיות אחרות. הקפד להשתמש רק בכמות המומלצת כדי למנוע נזק לטווח ארוך.

5. צחצוח חזק מדי –

האמייל הוא השכבה החיצונית המגנה של השיניים שלך. חשוב לצחצח בעדינות בלחיצה קלה כדי להימנע משחיקת שכבה זו וגרימת רגישות בשיניים. צחצוח חזק מדי יכול גם לפגוע בחניכיים ולגרום להן לדימום. הקפידו להשתמש במברשת שיניים רכה מספיק כדי להימנע מבעיות אלו.

6. אכילת מזונות ומשקאות חומציים

ח מזונות ומשקאות חומציים עלולים להרוס את האמייל הדנטלי, מה שמוביל לחורים ולבעיות שיניים אחרות לאורך זמן. אמייל הוא השכבה החיצונית והקשה של השיניים המגנה על הדנטין והעיסה שבתוכם. כאשר האמייל נשחק, הוא כבר לא יכול להגן על השיניים, מה שעלול להוביל לחורים, רגישות בשיניים ואפילו לאובדן שיניים.

 

כדי להגן על השיניים מההשפעות המזיקות של חומצות, שתו הרבה מים והימנע ממשקאות ממותקים. כדאי גם לצחצח שיניים לאחר אכילה או שתייה של משהו חומצי. צחצוח יעזור להסיר את כל החומצות המתמשכות ולעזור לשמור על בריאות השיניים.

7 . התעלמות מבעיות פוטנציאליות –

בריאות הפה היא חלק חשוב מהבריאות הכללית, וכל שינוי בבריאות הפה צריך לקבל טיפול מיידי על ידי רופא שיניים. נפיחות, דימום חניכיים וכאב בזמן אכילה או שתייה הם כולם סימנים שמשהו לא בסדר, ואין להתעלם מהם. ללא טיפול, בעיות אלו עלולות להוביל לבעיות חמורות יותר כמו עששת ומחלות חניכיים.

 

בעיות שיניים יכולות גם להשפיע על הבריאות הכללית. מחלות חניכיים נקשרו למחלות לב, סוכרת ומצבים בריאותיים חמורים אחרים. לכן חשוב לטפל בכל בעיות בריאות הפה בהקדם האפשרי. ביקור אצל רופא השיניים יכול לעזור לזהות כל בעיה ולספק אפשרויות טיפול.

 

אם אתה חווה שינויים כלשהם בבריאות הפה שלך, אל תחכי – פני מיד לרופא שיניים. אבחון וטיפול מוקדם הם הדרך הטובה ביותר לשמור על בריאות השיניים והחניכיים לכל החיים.

8. אי טיפול במתח נפשי המצטבר בשעת ההריון

זה לא סוד שלחץ יכול לגבות מחיר מהבריאות שלנו. אנחנו עלולים לקבל כאבי ראש, השרירים שלנו עלולים להימתח, ואולי אפילו נאבד את התיאבון. אבל האם ידעת שלחץ יכול לתרום גם למחלות חניכיים? מחקרים הראו שאנשים שנמצאים במתח רב נוטים יותר לפתח כיבי חניכיים. יש כמה הסברים אפשריים לקישור הזה. ראשית, מתח יכול להוביל להיגיינת פה לקויה. כאשר אנו לחוצים, יתכן ופחות סביר שנצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע, מה שעלול להוביל להצטברות של רובד וחיידקים על השיניים והחניכיים. בנוסף, מתח יכול לגרום לדלקת בכל הגוף, כולל החניכיים. דלקת זו עלולה להפוך את החניכיים לרגישות יותר לפציעות ולזיהום. לבסוף, מתח יכול להחליש את המערכת החיסונית, מה שמקשה על הגוף להדוף זיהום. אם אתה נאבק במחלת חניכיים, חשוב לנקוט בצעדים להפחתת רמות הלחץ שלך. זה עשוי להיות כרוך בביצוע שינויים באורח החיים, כגון פעילות גופנית סדירה ואכילת תזונה בריאה, או פנייה לעזרה מקצועית אם אתה מרגיש מוצף נפשית. הפחתת רמות הלחץ שלך לא רק תשפר את בריאות הפה שלך – היא עשויה גם לשפר את הרווחה הכללית שלך.

 

9. שימוש בתרופות ביתיות –

כיבים בפה, כאבי גרון ומחלות נפוצות אחרות ניתנים לרוב לטיפול באמצעות תרופות ביתיות. עם זאת, רבות מהתרופות הללו מכילות כימיקלים מזיקים שעלולים להזיק לשיניים ולחניכיים לאורך זמן. כמה מהמרכיבים הנפוצים ביותר בתרופות ביתיות, כגון מי חמצן וחומץ, עלולים לשחוק את אמייל השן ולהוביל למחלות חניכיים.

 

מלבד היותם מזיקים לשיניים ולחניכיים, חלק מהתרופות הביתיות אינן יעילות גם בטיפול בבעיה. לדוגמה, דבש מומלץ פעמים רבות כטיפול בכיבים בפה, אך הוא למעשה אינו מזרז את תהליך הריפוי. למעשה, דבש עלול אפילו להחמיר את הכיבים.

 

אז מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בבעיות פה נפוצות? הדרך הטובה ביותר לטפל בכיבים בפה, כאבי גרון ומחלות אחרות היא לפנות לרופא שיניים או לרופא. הם יוכלו לרשום טיפול בטוח ויעיל.

10 נטילת תרופות שנקבעו על ידי רופאי שיניים ללא התייעצות –

ייתכן שחלק מהתרופות שנקבעו על ידי רופאי שיניים אינן בטוחות לנשים בהריון או לנשים מניקות. חשוב לדבר עם רופא השיניים שלך על כל תרופה שאתה נוטל, ולוודא שהן בטוחות עבורך.

 

אם יש לך שאלות או חששות לגבי טיפול שיניים במהלך ההיריון, אנא דבר עם רופא השיניים או השיננית שלך. הם יוכלו לספק לך את המידע והייעוץ הדרושים. תודה.

שיננית

 

המקום הטוב ביותר עבור נשים בהריון לקבל טיפולי שיננית

ישנן סיבות רבות לכך שרשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק היא המקום הטוב ביותר עבור נשים בהריון לקבל טיפולי שיננית. בראש ובראשונה, במרפאות ד"ר בוחניק עובדים רופאים מהטובים בארץ, בעלי ניסיון של עשרות שנים במתן טיפול שיניים איכותי. בנוסף, המרפאות חדישות ומאובזרות והצוות אדיב ועוזר. המרפאות מציעות גם מחירים נוחים, תוך עבודה עם חברות הביטוח הגדולות בישראל.

 

אולם חשוב מכל, מרפאות ד"ר בוחניק מקפידות על תקני הבטיחות הגבוהים ביותר. המרפאות נקיות וסטריליות בקפדנות וכל הציוד עדכני ומתוחזק כראוי. נשים בהריון יכולות להיות בטוחות שהן יהיו בטוחות ובטוחות בעת קבלת טיפול שיניים באחת המרפאות של ד"ר בוחניק.

 

מסיבות אלו, נשים בהריון בהחלט צריכות לשקול ביקור אצל רופא שיניים באחת מרשתות המרפאות של ד"ר בוחניק לצורך טיפולי היגיינת השיניים. הצוות מנוסה במתן טיפול איכותי לנשים בהריון, והמרפאות מקפידות על תקני הבטיחות הגבוהים ביותר. נשים בהריון יכולות להיות בטוחות שיזכו לטיפול הטוב ביותר באחת המרפאות של ד"ר בוחניק. תודה.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן