שיקום הפה לאנשים מבוגרים

שיניים חסרות יכולות לפגוע באיכות החיים בצורה נרחבת. הן יוצרות בעיה אסתטית ולעיתים גם פוגעות בדיבור, דבר המוביל לתחושה של בושה ורצון להסתיר את החיוך ואף להימנע מדיבור בפומבי. אולם מעבר לבעיה האסתטית, שיניים חסרות מפרות את האיזון של חלל הפה ועקב כך עלולות לגרור בעיות רפואיות של ממש. ביניהן עיוות והפעלת לחץ עודף על השיניים הנותרות, וכמובן היווצרות של כיבים ודלקות, לרוב בשל קושי לשמור על היגיינת שיניים תקינה.

מאחר והגעה לבדיקה וטיפול אצל רופא השיניים כרוכים בתחושות של לחץ בקרב אנשים רבים, נוצר מצב שבו מטופלים דוחים לא פעם את ההגעה להתייעצות וטיפול, ובכך רק מחמירים את מצבם. לכן מומלץ בחום למצוא רופא שיניים מקצועי, אשר תרגישו בנוח לפנות אליו כדי להיבדק ולדון בטיפול לו אתם זקוקים.

מהות הטיפול

שיקום פה הוא שם כולל למספר פרוצדורות שונות, שמטרתן טיפול והשלמה של השיניים החסרות.

תהליך שיקום הפה מתחיל בהתייעצות עם רופא שיניים המומחה בשיקום פה. זוהי הכשרה בפני עצמה, הכוללת לימודי רפואת שיניים, התמחות בשיקום פה וקבלת תעודה של משרד הבריאות.

מאחר ותהליך השיקום יכול להיות תהליך ארוך ומורכב, הרופא המשקם הוא זה שמחליט על תוכנית הטיפול, באילו פרוצדורות ישתמשו ומהו משך הטיפול. במידת הצורך הרופא המשקם ישלב אנשי מקצוע נוספים בתהליך, כדי להגיע לתוצאות האופטימליות עבור המטופל.

התוויית התהליך תלויה במצב השיניים, בהיקף העבודה שצריך לבצע ומורכבותה, מצבו הבריאותי של המטופל וכמובן בדרישות מיוחדות במידה וקיימות.

האפשרויות הטיפוליות

השיטה הוותיקה ביותר לטיפול בשיניים חסרות היא כמובן באמצעות שיניים תותבות, אשר ניתן להסיר. החיסרון העיקרי של שיטה זו הוא שמטופלים רבים חווים תחושה של חוסר נוחות וקושי בתחזוקה תקינה של השיניים.

ישנן מספר שיטות שמטרתן לתת פתרון קבוע לשיניים החסרות. שיטות אלו יכולות לכלול שימוש בגשר, כתרים, טיפול שורש ושחזור שיניים.

ישנם מקרים בהם יש צורך בהתערבות כירורגית, הכוללת השתלת עצם.

טיפולים חדשניים ומתקדמים שהופכים להיות נפוצים יותר ויותר הם טיפולי השתלת שיניים. בשלב הראשון מבצעים השתלה של שתל בתוך החניכיים. לאחר המתנה של מספר שבועות לקליטת השתל ניתן לבצע את השלבים הבאים, הכוללים שחזור של בסיס השן על גבי השתל, ולאחר מכן יצירת כתר.

לכל אחת מהשיטות ישנן יתרונות וחסרונות, ויש חשיבות גדולה לעבודה מוקפדת ומדויקת.

לאחר השלמת הטיפול

מאחר ותהליך שיקום הפה יכול להיות תהליך ארוך ומורכב, הוא כרוך גם בסדרה של טיפולים ואחריהן תקופת החלמה שיכולה להיות לא פשוטה. לכן חשוב לקבל מהרופא המטפל הנחיות מדויקות ולעקוב אחריהן, זאת כדי לסייע לתהליך החלמה תקין.

לא פעם הפגיעה בשיניים מקורה בהיגיינת פה לקויה, ולכן מומלץ מאוד לקבל הדרכה כיצד לשמור על היגיינת הפה בצורה נכונה, וזאת כדי לשמור על מצב שיניים תקין לאורך שנים.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

הקשר בין צחצוח שיניים לסרטן

לא מעט אנשים מזלזלים בצחצוח שיניים וחושבים שלא נורא אם הם לא יצחצחו את שיניהם באופן קבוע ויום יומי. כעת יש הוכחה מדעית כי הזלזול

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

תוכן עניינים

3466666
fenix_l
53532
5858
422442
Harel_Group_Logo
hever

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »
small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן