יישור שיניים לינגואלי (יישור שיניים פנימי) שנעשה בחלק הפנימי של השיניים וחלל הפה, הוא תחום חדש יחסית שצובר פופולריות בישראל.  הוא מבוסס על התפיסה כי יישור נכון של הלסת והשיניים יכול לעזור לשפר את מצבו הדנטלי של המטופל לטווח ארוך, ובעיקר יישור השיניים הפנימי מסוגל לשפר את הבהירות ואיכות הדיבור והביטחון עצמי של המטופלים, כך יש לו השפעה ישירה או עקיפה על איכות החיים. כיון שכך, הנחת היסוד היא שיישור שיניים כבר אינו הצעה לילדים בלבד, אלא גם למבוגרים. אלא שמכיון שמבוגרים נבוכים להשתמש ביישור שיניים רגיל הנמצא על החלק החיצוני של השיניים לתקופה ארוכה מאד – התפתחו כל מיני שיטות נוספות ליישור שיניים, באופן יותר עדין ואסטתי, שפחות ניכר כלפי חוץ גם בזמן הטיפול עצמו. אחת מהשיטות הללו הינה יישור שיניים לינגואלי.

 

מהי יישור שיניים פנימי?

יישור שיניים פנימי הוא סוג של טיפול שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים והלסתות. זה ידוע גם בשם "יירוט יישור שיניים" מכיוון שהוא מתחיל בדרך כלל בשלב מוקדם בחיים, לפני שכל השיניים הקבועות נכנסו. טיפול מסוג זה יכול לשמש כדי למנוע בעיות חמורות יותר להתפתח בהמשך.

 

מהם היתרונות של יישור שיניים פנימי?

ליישור שיניים פנימי יתרונות רבים, הן לילדים והן למבוגרים. עבור ילדים, זה יכול לעזור למנוע בעיות חמורות יותר להתפתח בהמשך. עבור מבוגרים, זה יכול לשפר את מראה השיניים והלסתות, וזה יכול גם לעזור לשפר את ייצור הדיבור.

 

מהם הסיכונים של יישור שיניים פנימי?

ישנם מעט מאוד סיכונים הקשורים ליישור שיניים פנימי. הסיבוך השכיח ביותר הוא שהשיניים עלולות לא לעבור למצב הנכון. במקרים נדירים, השיניים עלולות להתרופף או להינזק.

 

ההיסטוריה של יישור שיניים פנימי

ההיסטוריה של יישור שיניים פנימי מתחילה בתחילת שנות ה-1900, כאשר אדוארד ה. אנגל פיתח את המערכת הראשונה לסיווג סוגים שונים של סתימות, או עקיצות רעות. מערכת זו משמשת עד היום. אנגל פיתחה גם את הסט הראשון של הפלטה, שהיו עשויות מחוטי זהב וכסף. בשנות ה-30 פותחו פלטות נירוסטה. הפלטות הללו היו הרבה פחות מורגשות מהפלטות הזהב והכסף, והן גם היו נוחות יותר ללבישה.

בשנות החמישים השתמשו בפלסטיק לייצור פלטות. זה הפך אותם אפילו פחות בולטים. בשנות ה-70 החלו אורתודנטים להשתמש במיישרים פלסטיק שקופים, שכמעט ואינם נראים.

כיום, ישנם סוגים רבים ושונים של פלטה ויישור שניתן להשתמש בהם כדי לתקן סוגים שונים של סתימות. אורתודנטים ישתמשו לרוב בשילוב של סוגים שונים של מכשירים כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

כיצד פועלת יישור שיניים פנימי?

יישור שיניים פנימי פועל על ידי הזזת השיניים והלסתות למצב הנכון. ניתן לעשות זאת באמצעות פלטה, מיישרים או שילוב של שניהם. הפלטה עשויה מחוטי מתכת המחוברים לשיניים. הם מפעילים לחץ על השיניים והלסתות, מה שמניע אותם למצב הרצוי. מיישרים הם מגשי פלסטיק שקופים המתאימים על השיניים. הם דוחפים בעדינות את השיניים למצב הרצוי.

 

מהם סוגי הפלטה השונים?

ישנם סוגים רבים ושונים של פלטה שניתן להשתמש בהם כדי לתקן סוגים שונים של סתימות. סוג הסד המתאים ביותר עבורך יהיה תלוי בחומרת הבעיה שלך ובהעדפותיך האישיות.

סוג הפלטה הנפוץ ביותר הוא פלטות מתכת. הם עשויים מפלדת אל חלד והם סוג הפלטה הזולה ביותר. פלטות מתכת הן גם סוג הפלטה הגלוי ביותר.

פלטות שקופות עשויות מקרמיקה או פלסטיק. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת, אבל הם יקרים יותר.

Invisalign הוא סוג של יישור שהוא כמעט בלתי נראה. הוא עשוי מפלסטיק שקוף ומתאים על השיניים. Invisalign הוא סוג הפלטה היקר ביותר, אך הוא גם הפחות גלוי.

מי לא יכול להפיק תועלת מיישור שיניים פנימי?

לא ניתן להשתמש ביישור שיניים פנימי לטיפול בכל סוגי החסימות. זה לא מתאים לאנשים עם בעיות צפיפות חמורות, מרווחים או לסתות. זה גם לא מתאים לאנשים שעברו טיפול אורתודונטי קודם. אם אינך בטוח אם יישור שיניים פנימי מתאים לך, דבר עם האורתודנט שלך.

 

היתרונות של יישור שיניים פנימי:

ישנם יתרונות רבים של יישור שיניים פנימי. זה יכול לשפר את מראה השיניים והלסתות, והוא יכול גם לשפר את הפקת הדיבור. יישור שיניים פנימי יכול גם לסייע במניעת עששת ומחלות חניכיים.

 

חסרונות של יישור שיניים פנימי

ישנם כמה חסרונות של יישור שיניים פנימי. החיסרון הנפוץ ביותר הוא שזה יכול להיות יקר. יישור שיניים פנימי יכול להיות גם לא נוח, וזה יכול לקחת הרבה זמן עד לראות תוצאות.

 

עבור מי אורתודונטיה פנימית היא הבחירה הנכונה?

יישור שיניים פנימי הוא הבחירה הנכונה עבור אנשים שיש להם בעיות קלות עד בינוניות של צפיפות, מרווחים או לסת. זוהי גם בחירה טובה עבור אנשים שרוצים לשפר את מראה השיניים והלסתות שלהם. אם אינך בטוח אם יישור שיניים פנימי מתאים לך, דבר עם האורתודנט שלך.

 

 כיצד אורתודונטיה פנימית יכולה לעזור לך?

יישור שיניים פנימי יכול לעזור לך בדרכים רבות. זה יכול לשפר את מראה השיניים והלסתות שלך, וזה יכול גם לשפר את הפקת הדיבור. יישור שיניים פנימי יכול גם לסייע במניעת עששת ומחלות חניכיים.

 

כמה זמן לוקח ליישר שיניים עם יישור שיניים פנימי?

משך הזמן שלוקח ליישור שיניים עם יישור שיניים פנימי משתנה מאדם לאדם. זה תלוי בחומרת הבעיה ובסוג הפלטה שבה משתמשים. באופן כללי, ליישר שיניים עם פלטות מתכת לוקח יותר זמן מאשר עם פלטות שקופות.

 

מהי העלות הממוצעת של יישור שיניים פנימי?

העלות הממוצעת של יישור שיניים פנימי משתנה ממדינה למדינה ותלוי בגורמים שונים, באופן ממוצע נוכל לומר שיישור שינייים פנימי עולה בסביבות ח"י אלפים ₪.

 

כיצד לשמור על שיניים בריאות בתקופת יישור שיניים לינגואלי?

ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשמור על שיניים בריאות בזמן יישור שיניים לינגואלי. ראשית, עליך לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע כדי להסיר רובד וחלקיקי מזון. בנוסף, כדאי להימנע ממזונות ומשקאות ממותקים וחומציים, שעלולים לפגוע באמייל השן. לבסוף, עליך לפנות לרופא השיניים שלך לבדיקות וניקויים קבועים כדי לוודא שהשיניים שלך בריאות וללא עששת. על ידי ביצוע טיפים אלו, תוכלו לשמור על שיניים בריאות בזמן יישור שיניים לינגואלי ולהבטיח שהטיפול שלכם יצליח.

יישור שיניים לילדים

יישור שיניים הוא ענף ברפואת שיניים העוסק בתיקון שיניים ולסתות שאינן במצב הנכון. ניתן להשתמש בו לשיפור מראה השיניים, לתיקון בעיות נשיכה ולהקל על ניקוי השיניים. יישור שיניים לילדים מתחיל בדרך כלל בסביבות גיל שבע. עם זאת, אם יש בעיות בשיניים או הלסתות שצריך לתקן, אפשר להתחיל מוקדם יותר. השלב הראשון ביישור שיניים לילדים הוא בדיקה יסודית אצל אורתודנט. זה יעזור לקבוע שהאורתודונטיה מתאימה לילדך ואיזה סוג טיפול נדרש.

יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים הוא לא רק לילדים. למעשה, גם מבוגרים רבים זקוקים לטיפול יישור שיניים כדי לתקן בעיות בשיניים או בלסתות. יישור שיניים למבוגרים מתחיל בדרך כלל בסביבות גיל 18. עם זאת, אם יש בעיות בשיניים או הלסתות שיש לתקן, ניתן להתחיל בה מוקדם יותר. השלב הראשון ביישור שיניים למבוגרים הוא בדיקה יסודית אצל אורתודנט. זה יעזור לקבוע אם יישור שיניים מתאים לך ואיזה סוג טיפול נדרש.

ישנם סוגים רבים ושונים של פלטות הזמינות הן לילדים והן למבוגרים. סוג הפלטה שתצטרך יהיה תלוי בחומרת הבעיה ובהעדפה האישית שלך. עליך לדבר עם האורתודנט שלך כדי לקבוע איזה סוג של פלטה מתאים לך.

אם אתם מחפשים אורתודנט בישראל, תוכלו לפנות ישירות אלינו לרשת מרפאת שיניים, ותוכלו להיפגש עם אורטודנט מעולה שנצא במפראה שלנו הסמוכה למקום מגוריכם.

יישור שיניים הוא ענף ברפואת שיניים העוסק בתיקון שיניים ולסתות שאינן במצב הנכון. ניתן להשתמש בו לשיפור מראה השיניים, לתיקון בעיות נשיכה ולהקל על ניקוי השיניים. יישור שיניים לילדים מתחיל בדרך כלל בסביבות גיל שבע. עם זאת, אם יש בעיות בשיניים או הלסתות שצריך לתקן, אפשר להתחיל מוקדם יותר. השלב הראשון ביישור שיניים לילדים הוא בדיקה יסודית אצל אורתודנט. זה יעזור לקבוע אם יישור שיניים מתאים לילדך ואיזה סוג טיפול נדרש.

יישור שיניים משפיע על הביטחון העצמי

ליישור שיניים יכולה להיות השפעה עמוקה על הביטחון העצמי של האדם. עבור אנשים רבים, שיניים ישרות יכולה לשפר את ההערכה העצמית שלהם ולגרום להם להרגיש בטוחים יותר במצבים חברתיים. טיפול אורתודונטי יכול גם להקל על צחצוח שיניים וחוט דנטלי, מה שיכול להוביל לבריאות הפה טובה יותר. אם אתה שוקל טיפול יישור שיניים, עליך לדבר עם האורתודנט שלך כדי ללמוד עוד על איך זה יכול לשפר את הביטחון העצמי שלך.

ביטחון עצמי חשוב להצלחה בחיים. אנשים בעלי ביטחון עצמי נוטים להצליח יותר בלימודים, בעבודה ובמצבים חברתיים. אם אתה שוקל טיפול יישור שיניים, עליך לדבר עם האורתודנט שלך כדי ללמוד עוד על איך זה יכול לשפר את הביטחון העצמי שלך.

יישור שיניים לינגואלי – הפתרון הנהדר למבוגרים

יישור שיניים לינגואלי הוא פתרון מצוין למבוגרים שרוצים לשפר את החיוך מבלי שאף אחד ידע שהם עוברים טיפול. עם פלטות לשוניות, הסוגרים והחוטים ממוקמים בחלק הפנימי של השיניים, כך שהם נסתרים לחלוטין מהעין. סוג זה של טיפול משמש לעתים קרובות לאנשים שיש להם עבודות עמוסות או שנמצאים בעין הציבורית. אם אתה שוקל פלטה לשונית, עליך לדבר עם האורתודנט שלך כדי ללמוד עוד כיצד הם יכולים לעזור לך להשיג את החיוך שתמיד רצית.

היכן כדאי לעשות יישור שיניים לינגואלי?

רשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק היא המקום הטוב ביותר לעשות יישור שיניים ממספר סיבות: ראשית, ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק עובדים מיטב האורתודנטים בישראל, כל אחד מהאורטודנטים שעובדים ברשת הפרוסה בכל הארץ הינו אורטודנט מנוסה ומיומן שסייע לאנשים רבים להשיג את החיוכים שתמיד רצו.

שנית, רשת מרפאות השיניים מציעה מגוון סוגים שונים של פלטה וטיפול אורטודנטי,  כך שתוכלו למצוא את הפתרון המושלם לצרכים שלכם.

שלישית, המרפאה מציעה אפשרויות תשלום נוחות,  והיא עובדת ביחד עם חברות הביטוח הגדולות בישראל, כך שתוכלו לשלם עבור הטיפול שלכם בצורה המתאימה לכם

אם אתה שוקל טיפול יישור שיניים, אתה בהחלט מוזמן לבקר באחת ממרפאות השיניים של ד"ר בוחניק, ולהתרשם בעצמך כיצד תוכל להשיג את החיוך היפה שתמיד רצית.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן