טיפול שורש הוא אחד מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר. הוא משמש לטיפול בשן שנדבקה או נפגעה. ההליך כולל הוצאת העיסה מהשן וניקוי ואיטום תעלות השורש.

 

טיפול שורש הוא בדרך כלל מוצא אחרון, לאחר שטיפולים אחרים כמו אנטיביוטיקה וכתרים נכשלו. מדובר בהליך פשוט יחסית, אך הוא עשוי להיות יקר ולאורך זמן. עלות טיפול שורש משתנה בהתאם למקום מגוריכם ולסוג ביטוח השיניים שיש לכם.

 

הדרך הטובה ביותר לגלות כמה תעלה טיפול השורש שלך היא ליצור קשר ישירות עם רופא השיניים שלך. הם יוכלו לתת לך הערכה בהתאם לצרכים הספציפיים שלך.

 

– ההיסטוריה של טיפול

שורש טיפול שורש קיים כבר מאות שנים, והעקרונות הבסיסיים שלו נשארים זהים היום. התיעוד המוקדם ביותר הידוע של ההליך מתוארך לשנת 1550 לפני הספירה, כאשר המצרים הקדמונים השתמשו בקנה כדי לנקות שיניים נגועות. עד המאה ה-19, טיפול שורש הפך נפוץ יותר ויותר, כאשר רופאי שיניים החלו להבין טוב יותר את הקשר בין בריאות השיניים לבריאות הכללית. כיום, טיפולי שורש מבוצעים באופן קבוע על ידי רופאי שיניים בכל העולם, ואחוזי ההצלחה שלהם הם מעל 95%. ההליך אמנם התפתח עם הזמן, אך המטרה הבסיסית שלו נותרה זהה: להציל שיניים שאחרת היו אובדות לזיהום. הודות לטיפול שורש, אינספור מטופלים הצליחו לשמור על השיניים הטבעיות וליהנות מחיוך בריא.

– מהי טיפול שורש ובמה היא כוללת?

טיפול שורש הוא טיפול לתיקון והצלה של שן שנרקבה או נגועה בצורה קשה. ההליך כולל הוצאת האזור הפגוע של השן, ניקוי וחיטוי ולאחר מכן מילוי ואיטום. טיפולי שורש מבוצעים על ידי רופאי שיניים או אנדודונטים (מומחים המטפלים במצבי השיניים והמבנים הסובבים אותם). ההליך לוקח בדרך כלל ביקור אחד או שניים, ולעתים קרובות ניתן להשלים אותו ביום אחד. טיפולי שורש בדרך כלל מצליחים, ורוב השיניים שעברו טיפול שורש יכולות להימשך כל החיים. עם זאת, במקרים מסוימים, השן עלולה להידבק מחדש או להינזק, וייתכן שיהיה צורך להסיר אותה.

– איך אני יודע אם אני צריך טיפול שורש?

טיפול שורש הוא טיפול המשמש להצלת שן נגועה או רקובה. ההליך כולל הסרת הרקמה הפגועה מתוך השן ולאחר מכן מילוי ואיטום השן. בעוד טיפולי שורש יכולים להיות קצת לא נוחות, הם בדרך כלל מצליחים מאוד בהצלת השן. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הבאים, ייתכן שתזדקק לטיפול שורש:

 

כאבי שיניים חזקים המחמירים כאשר אתה לועס או מפעיל לחץ על השן

 

– רגישות לטמפרטורות חמות או קרות שנמשכת זמן רב לאחר הסרת הגירוי

 

– נפיחות או רגישות בחניכיים ליד השן הפגועה

 

– פצעון קטן על החניכיים ליד השן הנגועה

 

אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, אנא פנה לרופא השיניים בהקדם האפשרי. הם יוכלו לקבוע אם אתה צריך טיפול שורש או לא ולעזור לך לקבל הקלה מהכאב שלך.

– מהם הסיכונים והיתרונות של טיפול שורש?

טיפול שורש הוא הליך הכרחי להצלת שן שנפגעה או נדבקה בצורה חמורה. ללא טיפול, השן תמות בסופו של דבר וצריך להסיר אותה. בעוד טיפול שורש הוא בדרך כלל בטוח, ישנם כמה סיכונים מעורבים. הסיבוך השכיח ביותר הוא כאב או רגישות בשן המטופלת. זה נמשך בדרך כלל כמה ימים לאחר ההליך וניתן לטפל בו באמצעות תרופות כאב ללא מרשם. במקרים נדירים, הזיהום עלול להתפשט לרקמה שמסביב ולגרום לחום, נפיחות ואדמומיות. אם זה קורה, יהיה עליך לפנות מיד לרופא השיניים שלך לקבלת טיפול נוסף. באופן כללי, טיפול שורש הוא דרך בטוחה ויעילה להצלת שן פגומה או נגועה.

– כמה עולה טיפול שורש?

עלות טיפול שורש עשויה להשתנות בהתאם לחומרת הזיהום ולמספר השיניים שנפגעו. עם זאת, בממוצע, ההליך יעלה יותר מאלף ש"ח. תוכניות ביטוח מסוימות יכסו חלק מהעלות, אך חשוב לבדוק עם הספק שלך כדי לראות מה מכוסה. אם אתה משלם מכיס, יש כמה אפשרויות מימון זמינות. רופאי שיניים רבים מציעים תוכניות תשלום או מקבלים כרטיסי אשראי. בנוסף, ישנן מספר תוכניות מוזלות לרפואת שיניים שיכולות לעזור להפחית את עלות הטיפול. לא משנה איך אתה משלם על זה, טיפול שורש הוא הליך חשוב שיכול להציל את השן שלך מעקירות.

– למה עלי לצפות לאחר טיפול שורש?

לאחר טיפול השורש שלך, אתה יכול לצפות לתחושת אי נוחות מסוימת. זה נורמלי ולרוב חולף תוך מספר ימים. ייתכן גם שתהיה לך נפיחות מסוימת, שאמורה להיחלש תוך מספר ימים. כדי לעזור עם אי הנוחות, אתה יכול לקחת תרופות נגד כאבים ללא מרשם ולשים קרח על הלסת. כמו כן, חשוב לאכול מזונות רכים ולהימנע מלעיסת הצד שטופל בפה. אם יש לך שאלות או חששות, הקפד להתקשר לרופא השיניים שלך. טיפול שורש הוא הליך נפוץ ביותר ואין צורך להיות עצבני לגביו. עם טיפול נאות, החיוך שלך יהיה בריא ויפה במשך שנים רבות.

 

– מהן האלטרנטיבות לטיפול שורש?

טיפול שיניים נפוץ אחד הוא טיפול שורש. טיפול זה נחוץ כאשר עיסת השן או עצב השן הופכים דלקתיים או נגועים. בעוד טיפול שורש יכול להציל שן שאחרת הייתה אובדת, ההליך עשוי להיות יקר ולאורך זמן. למרבה המזל, קיימות מספר חלופות לטיפול שורש שעשויות להתאים למצבך. אפשרות אחת היא לעקור את השן. לרוב זוהי דרך הפעולה המומלצת אם השן פגומה או נרקבת בצורה חמורה. אפשרות נוספת היא לשים כתר או גשר מעל השן. זה יכול לעזור להגן על השן ולמנוע נזק נוסף. לבסוף, ייתכן שתוכל לטפל בזיהום באמצעות אנטיביוטיקה. אם אתה שוקל חלופות לטיפול שורש, הקפד לדון בכל האפשרויות שלך עם רופא השיניים שלך. הם יוכלו להמליץ ​​על דרך הפעולה הטובה ביותר למצבך.

 

מהם הגורמים המשפיעים על מחיר ביצוע טיפול שורש?

בכל הנוגע לעלות של טיפול שורש, ישנם מספר גורמים שבאים לידי ביטוי. הראשון הוא סוג השן המטופלת. לשיניים טוחנות בדרך כלל יש יותר שורשים ודורשות עבודה רבה יותר, ולכן הם נוטים להיות יקרים יותר. הגורם השני הוא חומרת הזיהום. אם הזיהום התפשט בכל השן, יהיה קשה יותר לטפל בו וככל הנראה יעלה יותר. לבסוף, גם מיקום השן יכול להשפיע על המחיר. רופאי שיניים במטרופולינים הגדולים נוטים לגבות יותר עבור השירותים שלהם מאשר אלה בעיירות קטנות יותר.

 

בסך הכל, העלות של טיפול שורש יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים. עם זאת, זה בדרך כלל הליך סביר שיכול להציל את השן שלך מעקירות. אם אתה חושב שאתה צריך טיפול שורש, הקפד להתייעץ עם רופא השיניים שלך כדי לקבל הערכה מדויקת של העלות.

 

המקום הטוב ביותר לעשות טיפול שורש הוא ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק.

טיפול שורש הוא הליך דנטלי נפוץ המשמש לטיפול בשן שנדבקה או נפגעה. ההליך כולל הוצאת העיסה מהשן וניקוי ואיטום תעלות השורש. טיפול שורש הוא בדרך כלל מוצא אחרון, לאחר שטיפולים אחרים כמו אנטיביוטיקה וכתרים נכשלו. מדובר בהליך פשוט יחסית, אך הוא עשוי להיות יקר ולאורך זמן.

האלטרנטיבות לטיפול שורש כוללות עקירת שיניים והחלפה בשתל או גשר דנטלי. עם זאת, שתי החלופות הללו יקרות יותר ופחות אמינות מטיפול שורש. עקירת שיניים דורשת לעיתים קרובות ניתוח השתלת עצם, שעלול להיות יקר ולאורך זמן. השתלות וגשרים דנטליים דורשים קידוח של שיניים בריאות משני צידי השן החסרה והפיכה לעוגנים עבור השתל או הגשר.

 

המקום הטוב ביותר לעשות טיפול שורש הוא ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק. המרפאות של ד"ר בוחניק הן בפריסה ארצית, עם מיטב הרופאים בארץ. יש להם עשרות שנות ניסיון, והם רופאי שיניים מצוינים. הם מציעים גם שירות נעים, מרפאות מודרניות וצוות אדיב. המרפאות גם זולות מאוד, בעבודה עם חברות הביטוח הגדולות בישראל.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

טיפולי שיניים בצה"ל ובשירות צבאי

בריאות השיניים היא חלק חשוב מבריאות הכללית של האדם. שיניים בריאות מאפשרות לנהל אורח חיים תקין, הן מבחינה פיזית והן מבחינה חברתית. שירות צבאי יכול

כיצד מזון חומצי משפיע על השיניים?

השיניים שלנו ממלאות תפקיד מכריע ברווחה הכללית שלנו, מה שמאפשר לנו לנשוך, ללעוס ולדבר בקלות. עם זאת, למזונות שאנו צורכים יכולה להיות השפעה משמעותית על

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

השתלת שיניים לפני ואחרי

לא מעט מטופלים שבאים לעשות השתלת שיניים שואלים: מה לגבי התהליך? אילו שינויים מתרחשים בפה לאחר ניתוח השתלת שיניים? כמה זמן לוקח להכל להחלים כמו

קרא עוד »

פלטה שקופה

פלטות שקופות הן סוג של פלטות שיניים העשויות מחומרים שקופים או בצבע שן. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת מסורתיות ולכן אסתטיות יותר. עם זאת,

קרא עוד »

פלטה לשיניים

פלטות שיניים הן סוג של טיפול יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה עשויה בדרך כלל ממתכת, המוצמדת לקדמת השיניים, ומחוט שמשחיל בין הסוגריים. החוט

קרא עוד »

רגישות לקור בשיניים

בעיה דנטלית נפוצה אחת שלא ניתן להתעלם ממנה בקלות היא רגישות לקור בשיניים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל נסיגת חניכיים, עששת וסדקים באמייל. למרות

קרא עוד »

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן