בריאות השיניים היא דבר שצריך להתייחס אליו ברצינות, מכיוון שהיא יכולה להשפיע לא רק על בריאות הפה שלנו, אלא גם על הבריאות הכללית שלנו. לכן חשוב לפנות למומחה למחלות חניכיים אם אתם חווים בעיות כלשהן בשיניים או בחניכיים. למומחה חניכיים יש הכשרה וידע מיוחדים לטפל בכל מיני בעיות שיניים, ממחלות חניכיים ועד אובדן שיניים. ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק עובדים מומחי חניכיים רבים מהשורה הראשונה בישראל, ברשת מרפאות מצוינות ומצידות, בפריסה ארצית, עד סמוך למקום מגוריך.

 

אם אתה שוקל לראות רופא חניכיים, הנה כמה דברים שאתה צריך לדעת קודם. קודם כל, רופאי חניכיים יכולים לטפל במגוון רחב של בעיות שיניים, כולל מחלות חניכיים, אובדן שיניים ואפילו סרטן הפה. כמו כן, יש להם ניסיון רב בביצוע השתלות שיניים והליכים נוספים שיכולים לסייע בשיקום שיניים אבודות. בנוסף, לרופאי חניכיים יש לעתים קרובות יותר ניסיון עם מקרים מורכבים מאשר לרופאי שיניים כלליים. אז אם אתה מתמודד עם בעיה דנטלית מסובכת, פנייה לרופא חניכיים עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר עבורך. אז צור קשר עכשיו עם מרפאת רשת השיניים של ד"ר בוחניק הסמוכה למקום מגוריך.

 

– מהי מחלת חניכיים ומהם התסמינים?

מחלת חניכיים היא זיהום בחניכיים שעלול להוביל בסופו של דבר לאובדן שיניים. זה נגרם על ידי פלאק, שכבה דביקה של חיידקים שנוצר על השיניים. אם הפלאק אינו מוסר, הוא מתקשה לכדי אבנית, או אבן-שן. ניתן להסיר אבנית רק על ידי רופא שיניים או שיננית. תסמינים של מחלת חניכיים כוללים חניכיים אדומות, נפוחות ומדממות, כמו גם ריח רע מהפה

אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, עליך לפנות מיד לרופא שיניים. ללא טיפול, מחלת חניכיים עלולה להרוס את הרקמות התומכות סביב השיניים שלך, ולהוביל לאובדן שיניים. אבל עם אבחון וטיפול מוקדם, אתה יכול למנוע נזק חמור לשיניים ולחניכיים.

 

– כיצד מתפתחת מחלת חניכיים וכיצד ניתן לטפל בה?

מחלת חניכיים היא זיהום של המבנים סביב השיניים, כולל החניכיים, רצועת החניכיים ועצם המכתשית. מחלת חניכיים נגרמת על ידי רובד, פלאק דביק של שאריות מזון, חיידקים ורוק. אם הרובד אינו מוסר, הוא יכול להתקשות לאבן שן, או אבנית. הצטברות אבנית עלולה לגרום לדלקת בחניכיים, מצב המכונה בשלבים מתקדמים יור כמחלת חניכיים. דלקת חניכיים גורמת לחניכיים להפוך לאדומות, להתנפח ולדמם בקלות. אם לא מטפלים בדלקת חניכיים, היא עלולה להתקדם למחלת חניכיים. מחלת חניכיים היא צורה חמורה יותר של דלקת חניכיים העלולה לפגוע בעצם ורקמת החיבור סביב השיניים. מחלת חניכיים עלולה בסופו של דבר להוביל לאובדן שיניים אם היא לא מטופלת. 

ישנן מספר דרכים לטיפול במחלות חניכיים. ניקוי מקצועי על ידי רופא שיניים או שיננית יכול להסיר רובד ואבנית מהשיניים. בנוסף, מי פה ומשחות שיניים מיוחדות זמינות כדי לסייע בשליטה על הצטברות פלאק. אם כבר התרחשה מחלת חניכיים, ייתכן שיהיה צורך בטיפול אגרסיבי יותר. זה עשוי לכלול אבנית והקצעת שורשים, הליך שבו מסירים אבנית ורובד מתחת לקו החניכיים. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיהיה צורך בניתוח כדי לשחזר רקמה פגומה.

 

– האם ישנם סיכונים הקשורים למחלת חניכיים?

אם לא מטופלים, מחלת חניכיים עלולה להוביל לאובדן שיניים. בנוסף, מחקר הראה שייתכן שיש קשר בין מחלות חניכיים לבעיות בריאותיות אחרות, כגון מחלות לב, שבץ וסוכרת. לכן, חשוב לפנות לרופא שיניים באופן קבוע לצורך בדיקות וניקויים וכן לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי מדי יום. אם יש לך חששות לגבי בריאות הפה שלך, הקפד לדבר עם רופא השיניים שלך.

– מהם הסיכונים הקשורים למחלת חניכיים?

מחלת חניכיים או דלקת חניכיים היא זיהום בחניכיים ובעצם התומכים בשיניים. זה נגרם על ידי פלאק, שכבה דביקה של חיידקים הנוצרים משאריות מזון, חיידקים ורוק. אם לא מסירים את הפלאק, הוא עלול להתקשות ולהפוך לאבן שן (אבנית). ניתן להסיר אבנית רק על ידי רופא שיניים או שיננית. 

מחלת חניכיים מסווגת לשני שלבים: דלקת חניכיים ופריודונטיטיס. דלקת חניכיים היא צורה קלה יותר של המחלה הפוגעת רק בחניכיים. פריודונטיטיס היא צורה חמורה יותר של המחלה שעלולה לפגוע בעצם ורקמת החיבור התומכת בשיניים. אם לא מטפלים, דלקת חניכיים עלולה להוביל לאובדן שיניים. 

למרבה הפלא, למרות שמחלת חניכיים שכיחה, היא לרוב לא מאובחנת מכיוון שהיא בדרך כלל אינה גורמת לכאב. לכן חשוב לפנות לרופא השיניים באופן קבוע לבדיקות וניקויים. אם יש לך מחלת חניכיים, רופא השיניים שלך יעבוד איתך כדי לפתח תוכנית טיפול שעשויה לכלול אבנית והקצעת שורשים (ניקוי עמוק), טיפולים משלימים (כגון אנטיביוטיקה או שטיפות פה) וניתוח. בעזרת אבחון וטיפול מוקדם, תוכלו לסייע במניעת התקדמות מחלת חניכיים ולהציל את השיניים שלכם.

– מהם הסימנים והתסמינים של מחלת חניכיים?

הסימן השכיח ביותר למחלת חניכיים הוא דימום בחניכיים. סימנים ותסמינים נוספים כוללים:

חניכיים נפוחות או רכות

– חניכיים אדומות או סגולות

– ריח רע מהפה

נסיגת חניכיים

– שיניים רפויות

– שינוי בהתאמה של תותבות חלקיות

אם יש לך אחד מהסימנים או התסמינים הללו, פנה מיד לרופא השיניים שלך. ללא טיפול, מחלת חניכיים עלולה להרוס את הרקמות התומכות סביב השיניים שלך, ולהוביל לאובדן שיניים. אבל עם אבחון וטיפול מוקדם, אתה יכול למנוע נזק חמור לשיניים ולחניכיים.

– האם יש דרכים למנוע התפתחות מחלת חניכיים?

מחלת חניכיים היא זיהום ברקמת החניכיים שעלול להוביל לאובדן שיניים ולבעיות בריאות חמורות אחרות. למרבה המזל, ישנם מספר דברים שאתה יכול לעשות כדי לסייע במניעת התפתחות מחלת חניכיים. 

בראש ובראשונה, חשוב לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע. זה מסיר רובד וחיידקים מהשיניים והחניכיים, מה שעוזר למנוע הצטברות של אבנית. 

בנוסף, הקפד לבקר את רופא השיניים שלך באופן קבוע לניקוי ובדיקות מקצועיות. זה יעזור לתפוס כל בעיה מוקדם ולשמור על החיוך שלך בריא. 

לבסוף, הפסק לעשן. עישון מגביר באופן משמעותי את הסיכון שלך לפתח מחלת חניכיים, ולכן לעקוף את ההרגל הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות לבריאות הפה שלך. על ידי ביצוע העצות הפשוטות הללו, אתה יכול לעזור למנוע ממחלת חניכיים להיאחז בפה שלך.

 

-מה קורה אם אני לא מטפל במחלת החניכיים שלי?

אם לא תטפל במחלת החניכיים שלך, הנזק יתקדם. החיידקים בפלאק ימשיכו לייצר רעלים הפוגעים בחניכיים ובעצם סביב השיניים. זה יכול להוביל לאובדן שיניים ובעיות בריאות חמורות אחרות. למעשה, מחקר קישר בין מחלות חניכיים לסיכון מוגבר למחלות לב, שבץ מוחי ומצבים כרוניים אחרים. אז אם אתה לא דואג לשיניים ולחניכיים, אתה לא רק מסכן את החיוך שלך – אתה מסכן את הבריאות הכללית שלך. אל תחכו עד שיהיה מאוחר מדי. שוחח עם רופא שיניים על אפשרויות טיפול למחלות חניכיים היום.

– איפה אני יכול למצוא רופא חניכיים?

 

אם אתה חושב שיש לך מחלת חניכיים, הצעד הראשון הוא לפנות לרופא שיניים או רופא חניכיים לצורך הערכה. רופא השיניים שלך יכול לבדוק אם יש סימנים למחלת חניכיים ולפתח תוכנית טיפול המתאימה לך. 

אנחנו מזמינים אותך לפנות לרשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק: מרפאות שיניים בפריסה ארצית, עם מיטב הרופאים בארץ, ניסיון של עשרות שנים, רופאי שיניים מעולים, שירות נעים, מרפאות חדישות וצוות אדיב, מחירים נוחים, עבודה מול חברות הביטוח הגדולות בישראל ועוד הרבה הטבות, ובפרט שמרפאות השיניים שלנו מאוישות במומחים לבעיות חניכיים מהשורה הראשונה בישראל, אז צרו קשר עכשיו עם מרפאת השיניים של ד"ר בוחניק הסמוכה למקום מגוריכם!

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

טיפולי שיניים בצה"ל ובשירות צבאי

בריאות השיניים היא חלק חשוב מבריאות הכללית של האדם. שיניים בריאות מאפשרות לנהל אורח חיים תקין, הן מבחינה פיזית והן מבחינה חברתית. שירות צבאי יכול

כיצד מזון חומצי משפיע על השיניים?

השיניים שלנו ממלאות תפקיד מכריע ברווחה הכללית שלנו, מה שמאפשר לנו לנשוך, ללעוס ולדבר בקלות. עם זאת, למזונות שאנו צורכים יכולה להיות השפעה משמעותית על

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

השתלת שיניים לפני ואחרי

לא מעט מטופלים שבאים לעשות השתלת שיניים שואלים: מה לגבי התהליך? אילו שינויים מתרחשים בפה לאחר ניתוח השתלת שיניים? כמה זמן לוקח להכל להחלים כמו

קרא עוד »

פלטה שקופה

פלטות שקופות הן סוג של פלטות שיניים העשויות מחומרים שקופים או בצבע שן. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת מסורתיות ולכן אסתטיות יותר. עם זאת,

קרא עוד »

פלטה לשיניים

פלטות שיניים הן סוג של טיפול יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה עשויה בדרך כלל ממתכת, המוצמדת לקדמת השיניים, ומחוט שמשחיל בין הסוגריים. החוט

קרא עוד »

רגישות לקור בשיניים

בעיה דנטלית נפוצה אחת שלא ניתן להתעלם ממנה בקלות היא רגישות לקור בשיניים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל נסיגת חניכיים, עששת וסדקים באמייל. למרות

קרא עוד »

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן