רוב האנשים סבלו מכאבי שיניים בשלב מסוים בחייהם. הכאב יכול לנוע בין קל עד מייסר, מה שמקשה על אכילה, שינה או אפילו חשיבה ישרה. כאשר כאב שיניים מכה, האינסטינקט הראשון הוא לרוב להגיע למשככי הכאבים. עם זאת, אלה רק מספקים הקלה זמנית ואינם מטפלים בבעיה הבסיסית. הדרך הטובה ביותר היא לפנות לרופא שיניים. הם יוכלו לזהות את הסיבה לכאב ולהמליץ על הטיפול היעיל ביותר. במקרים רבים, הליך פשוט של מילוי או טיפול שורש יכול לפתור את הבעיה במהירות וביעילות. אל תסבלי בשתיקה – אם כואב לך שיניים, קבע תור לרופא השיניים עוד היום.

ברשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק תוכלו למצוא את מיטב הרופאים בארץ, במרפאות נעימות, שירות אנושי, ידע וטיפול מקצועי מהשורה הראשונה, מרפאות הפרוסות בכל הארץ וטיפול אישי ומלוווה.

10 סיבות שונות לכאבי שיניים וכיצד להרגיע אותם

1 . חורים

אחת הסיבות השכיחות ביותר לכאבי שיניים היא חורים בשיניים. כאשר יש לך חורים, זה אומר שיש חור בשן. חור זה נוצר על ידי חיידקים שמפרקים את אמייל השן. הכאב מחלל מתרחש כאשר החיידקים מגיעים לשכבה הפנימית של השן שלך, המכונה עיסת. העיסה מכילה עצבים, וכאשר היא הופכת לדלקתית, היא עלולה לכאוב מאוד.

2.  מחלת חניכיים

סיבה שכיחה נוספת לכאבי שיניים היא מחלת חניכיים. מחלת חניכיים היא זיהום בחניכיים שעלול לגרום לרוב לאובדן שיניים. הכאב ממחלת חניכיים מתרחש כאשר הזיהום מלבה את החניכיים וגורם להן להתרחק מהשיניים. זה יכול להוביל לשיניים רגישות ואפילו לאובדן שיניים.

3. שן מורסה

שן מורסת היא סיבה שכיחה נוספת לכאב שיניים. מורסה היא כיס מוגלה שנוצר סביב שורש השן. הכאב משן מורסת מתרחש כאשר הזיהום מתפשט לעיסת השן.

4. שבר בשן

שבר בשן יכול גם לגרום לכאב שיניים. שבר בשן מתרחש כאשר שן נשברת או נסדקת. הכאב משבר בשן מתרחש כאשר השבר או הסדק חושפים את העצבים בשן.

5. שיני בינה

שיני בינה יכולות גם לגרום לכאב שיניים. שיני בינה הן השיניים האחרונות שנכנסות ומבצבצות לתוך חלל הפה, ולעתים קרובות הן עלולות להיות בעייתיות. הכאב משיני הבינה מתרחש כאשר הן נפגעות, כלומר הן אינן מסוגלות לבקוע במלואן דרך החניכיים., מה שעלול להזיק לחניכיים ולשיניים שכנות נוספות חלילה.

6. הפרעה במפרק הטמפורומנדיבולרי

הפרעת מפרקים טמפורומנדיבולרית (TMJ) היא סיבה שכיחה נוספת לכאב שיניים. TMJ היא הפרעה המשפיעה על המפרקים המחברים את הלסת לגולגולת. הכאב מ-TMJ מתרחש כאשר המפרקים הופכים דלקתיים או ניזוקים. הפרעה כזו יכולה להיות מלווה בטיקים, תקיעת לסת וכיו"ב.

7. זיהום בסינוסים

זיהום בסינוסים יכול גם לגרום לכאב שיניים. הכאב מזיהום בסינוסים מתרחש כאשר הזיהום מדליק את הסינוסים, הממוקמים מאחורי עצמות הלחיים.

8. נוירלגיה

נוירלגיה היא סיבה שכיחה נוספת לכאבי שיניים. נוירלגיה היא מצב הגורם לכאב עצבי. הכאב הנוירלגיה יכול להיגרם מפגיעה בעצבים או מדלקת בעצבים.

9. כיבים בפה

כיבים בפה יכולים גם לגרום לכאבי שיניים. כיבים בפה הם פצעים פתוחים שיכולים להיווצר על החניכיים, הלשון או בתוך הלחי. הכאב מכיבים בפה מתרחש כאשר הכיב בא במגע עם שן.

10. כאבי לסת

כאבי לסת הם סיבה שכיחה נוספת לכאבי שיניים. כאב בלסת יכול להיגרם על ידי שחיקת שיניים במודע או בשינה, בעיות שיניים או מצבים בריאותיים אחרים. הכאב מכאב בלסת יכול להשתנות, בהתאם לגורם.

אם אתם חווים כאבי שיניים, חשוב לפנות לרופא שיניים. רופא שיניים יכול לעזור באבחון הגורם לכאב שלך ולהמליץ על טיפול. במקרים רבים ניתן להקל על כאבי שיניים באמצעות תרופות ביתיות או תרופות ללא מרשם. עם זאת, אם הכאב חמור או נמשך, חשוב לפנות לרופא שיניים. כאב שיניים חמור או מתמשך יכול להיות סימן למצב דנטלי או רפואי חמור יותר.

מה לעשות כשאני מרגיש\ה כאב שיניים?

אם יש לך כאב שיניים, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לפנות לרופא שיניים. רופא שיניים יכול לעזור באבחון הגורם לכאב שלך ולהמליץ על טיפול. במקרים רבים ניתן להקל על כאבי שיניים באמצעות תרופות ביתיות או תרופות ללא מרשם. עם זאת, אם הכאב חמור או נמשך, חשוב לפנות לרופא שיניים. כאב שיניים חמור או מתמשך יכול להיות סימן למצב דנטלי או רפואי חמור יותר

דברים שאתה יכול לעשות בבית כדי להקל על כאבי שיניים:

-נטילת תרופות נגד כאבים ללא מרשם כמו איבופרופן או פרצטמול – שטיפת הפה עם מי מלח חמימים

-מריחה של רטייה קרה על הלחי שלך – שימוש בחוט דנטלי בעדינות –

הימנעות ממזונות קשים או לעיסים

בכל מקרה, אם אתה חווה כאב שיניים חמור או מתמשך, חשוב לפנות לרופא שיניים.

רופא שיניים יכול לעזור באבחון הגורם לכאב שלך ולהמליץ על טיפול. במקרים רבים ניתן להקל על כאבי שיניים באמצעות תרופות ביתיות או תרופות ללא מרשם. עם זאת, אם הכאב חמור או נמשך, חשוב לפנות לרופא שיניים. כאב שיניים חמור או מתמשך יכול להיות סימן למצב דנטלי או רפואי חמור יותר. הטיפול בכאב שיניים תלוי בגורם לכאב.

.

מה ההבדל בין כאבי שיניים וכאבי חניכיים לכאבי חניכיים?

כאב שיניים הוא כאב המורגש בשן, בעוד שכאבי חניכיים הם כאבים המורגשים בחניכיים. כאבי חניכיים יכולים להיגרם ממגוון דברים, כולל מחלת חניכיים, זיהום או פציעה. אם אתה חווה כל סוג של כאב בפה שלך, חשוב לפנות לרופא שיניים כדי לקבוע את הסיבה.

5 טיפים: איך בוחרים מרפאת שיניים איכותית לטיפול בכאבי שיניים?

  1. חפשו מרפאת שיניים שעובדים בה רופאים שקיבלו הסמכה לתפקידם, ושהמרפאה עומדת בסטדנרתיים של משרד הבריאות.
  2. שאלו את החברים או בני המשפחה שלכם אם יש להם המלצות למרפאת שיניים טובה.
  3. כשאתם מתקשרים למרפאת השיניים, שאלו על הניסיון שלהם בטיפול בחולים עם כאבי שיניים. ודא שהם מסוגלים לספק את סוג הטיפול שאתה צריך.
  4. שאלו את המרפאה לגבי המדיניות שלהם לגבי תשלום וביטוח. כדאי גם לברר אם הם מציעים הנחות או מבצעים כלשהם.
  5. קבעו תור לפגישת ייעוץ כדי שתוכלו לפגוש את רופא השיניים ולקבל סיור במתקן. זה יעזור לך לקבל תחושה של המרפאה ולראות אם היא מתאימה לך.

מסקנה :

אם אתם חווים כאבי שיניים, חשוב לפנות לרופא שיניים. רופא שיניים יכול לעזור באבחון הגורם לכאב שלך ולהמליץ על טיפול. במקרים רבים ניתן להקל על כאבי שיניים באמצעות תרופות ביתיות או תרופות ללא מרשם. עם זאת, אם הכאב חמור או נמשך, חשוב לפנות לרופא שיניים. כאב שיניים חמור או מתמשך יכול להיות סימן למצב דנטלי או רפואי חמור יותר. הטיפול בכאב שיניים תלוי בגורם לכאב. תרופות ביתיות ותרופות ללא מרשם יכולות לעיתים קרובות להקל על כאבי שיניים. עם זאת, אם הכאב חמור או נמשך, חשוב לפנות לרופא שיניים. רופא שיניים יכול לעזור באבחון הגורם לכאב שלך ולהמליץ על טיפול. במקרים רבים ניתן להקל על כאבי שיניים באמצעות תרופות ביתיות או תרופות ללא מרשם.

אז למי לפנות כשכואבות השיניים?

לרשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק. רפואה פרטית מצוינת, עם פריסה בכל הארץ, ממיטב רופאי השיניים בארץ עובדים בה, והיא בעלת נסיון ומוניטין חיובי של כ30 שנה, עם רזומה של אלפי מטופלים מרוצים עם חיוך גדול אסתטי ונעים.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

טיפולי שיניים בצה"ל ובשירות צבאי

בריאות השיניים היא חלק חשוב מבריאות הכללית של האדם. שיניים בריאות מאפשרות לנהל אורח חיים תקין, הן מבחינה פיזית והן מבחינה חברתית. שירות צבאי יכול

כיצד מזון חומצי משפיע על השיניים?

השיניים שלנו ממלאות תפקיד מכריע ברווחה הכללית שלנו, מה שמאפשר לנו לנשוך, ללעוס ולדבר בקלות. עם זאת, למזונות שאנו צורכים יכולה להיות השפעה משמעותית על

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

השתלת שיניים לפני ואחרי

לא מעט מטופלים שבאים לעשות השתלת שיניים שואלים: מה לגבי התהליך? אילו שינויים מתרחשים בפה לאחר ניתוח השתלת שיניים? כמה זמן לוקח להכל להחלים כמו

קרא עוד »

פלטה שקופה

פלטות שקופות הן סוג של פלטות שיניים העשויות מחומרים שקופים או בצבע שן. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת מסורתיות ולכן אסתטיות יותר. עם זאת,

קרא עוד »

פלטה לשיניים

פלטות שיניים הן סוג של טיפול יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה עשויה בדרך כלל ממתכת, המוצמדת לקדמת השיניים, ומחוט שמשחיל בין הסוגריים. החוט

קרא עוד »

רגישות לקור בשיניים

בעיה דנטלית נפוצה אחת שלא ניתן להתעלם ממנה בקלות היא רגישות לקור בשיניים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל נסיגת חניכיים, עששת וסדקים באמייל. למרות

קרא עוד »

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן