אם אתם יודעים או חוששים שיש לכם חור באחד מהשיניים, ושיהיה עליכם לעשות כתר דנטלי לשן, כדאי לכם לקרוא את המאמר המקיף הבא ולקבל ממנו טיפים וידע שיהיה מאד רלוונטי עבורכם.

הקדמה

כתר חרסינה הוא סוג של שיקום שיניים המשמש לכיסוי שן פגומה. כתרים עשויים ממגוון חומרים, אך פורצלן היא אחת הבחירות הפופולריות ביותר בשל העמידות והמשיכה האסתטית שלו. כתרי חרסינה מבוצעים לאחר צילום ולקיחת סטטוס מהשן, המשמשת לאחר מכן ליצירת דגם. הדגם משמש ליצירת כתר בהתאמה אישית אשר נקשר, מתחבר, מונח על גבי השן. ניתן להשתמש בכתרי חרסינה לשיקום שיניים קדמיות ואחוריות כאחד, והם יכולים להחזיק מעמד שנים רבות עם טיפול נאות.

כתרים דנטליים

באופן כללי, כתרים דנטליים הם חלק חשוב ברפואת שיניים משקמת, וניתן להשתמש בהם כדי לשפר את התפקוד והמראה של החיוך שלך. אם יש לכם שן פגומה, דהויה או שגויה, ניתן להשתמש בכתר חרסינה כדי להחזיר לה את יופיה הטבעי. כתרים משמשים לעתים קרובות גם כדי להגן על שיניים חלשות או פגומות מפני נזק נוסף.

העלות של כתר חרסינה תשתנה בהתאם לגורמים משתנים כגון איכות החומר, מיקום הכתר על גבי איזו שן, המרפאה שאליה אתם פונים, וכמובן השתתפות ביטוח שיניים שיש לכם. מקובל לומר שמחיר כתר חרסינה מתחיל ב1800 ₪, ויכול לשלש את עצמו בתנאים ובנסיבות שונות.

ארשת מראות שיניים של ד"ר בוחניק, תוכלו לקבל הצעת מחיר הוגנת ומשתלמת לכתרי חרסינה, שיחזירו לכם את החיוך היפה לפנים.

אם אתם מחפשים דרך לשפר את החיוך שלכם, כתרי חרסינה עשויים להיות הבחירה הנכונה עבורכם. כתרים יכולים לתת לכם חיוך בעל מראה טבעי שהוא גם יפה וגם לאורך זמן. אז צרו קשר עם מרפאת השיניים של ד"ר בוחניק הנמצאת סמוך למקום מגוריכם, ותבדקו אם כתרי חרסינה מתאימים לכם.

איך נוצרים חורים בשיניים?

לפני שנתחיל להסביר מהם כתרים על השיניים ומה ההבדלים בין הסוגים השונים שלהם, יש להבין את הצורך שגורם לכתרים. כלומר כיצד נוצרים חורים בשיניים.

ישנן כמה דרכים שונות שבהן יכולים להיווצר חורים או חורים בשיניים. הדרך הנפוצה ביותר היא באמצעות פלאק. פלאק הוא שכבה דביקה של חיידקים שנוצר על השיניים. כאשר הפלאק אינו מוסר, הוא יכול להתקשות לאבנית. אבנית יכולה לגרות את החניכיים ולגרום להן לדימום. אם החניכיים מדממות, חיידקים יכולים לחדור למחזור הדם ולגרום לזיהומים. עצם המלחמה של מערכת החיסון לסילוק האבנית, נראית אצלנו כדלקת חניכיים עם חומר מוגלתי.

חורים יכולים להיווצר גם כאשר יש אובדן של אמייל השן. אמייל השן הוא השכבה החיצונית והקשה של השן. הוא מגן על השכבות הפנימיות של השן מפני נזק. האמייל עלול ללכת לאיבוד עקב משקאות חומציים, מזונות ממותקים והגיינת פה לקויה. לאחר איבוד האמייל, השכבות הפנימיות של השן נחשפות ועלולות להינזק.

טיפול בחורים כולל בדרך כלל קידוח של האזור הפגוע של השן ומילויו בחומר דנטלי. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בכתר כדי להגן על השן מפני נזק נוסף. אם יש לך חורים, חשוב לפנות לרופא השיניים שלך בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק נוסף לשן שלך.

אילו עוד דרכים יש להתמודד עם חורים בשיניים, מלבד כתרים?

ניתן לטפל בחללים גם בעזרת סתימות. סתימות עשויות ממגוון חומרים, כולל זהב, כסף, שרף מרוכב ופורצלן. סתימות משמשות למילוי האזור הפגוע של השן ולהגן עליה מפני נזקים נוספים. סתימות יכולות להחזיק מעמד שנים רבות, אך ייתכן שיהיה צורך להחליפו בסופו של דבר.

אפשרות נוספת לטיפול בחורים היא הדבקת שיניים. הדבקה היא תהליך שבו שרף בצבע שן מונח על השן ולאחר מכן מתקשה באור. ניתן להשתמש בהדבקה לתיקון חורים קטנים או לשיפור המראה של שיניים שצבעם ישנה או סדוק. ההדבקה נמשכת בדרך כלל מספר שנים לפני שיש צורך לבצע אותה מחדש.

אילו סוגי כתרים דנטליים קיימים?

ישנם שני סוגים עיקריים של כתרים דנטליים: פורצלן ומתכת.

כתרי חרסינה עשויים להתאים לצבע השיניים הטבעיות שלך. הם משמשים בדרך כלל לשיקום שיניים קדמיות.

לעומתם, כתרי מתכת עשויים מזהב או מתכת אחרת. הם חזקים ועמידים, אבל הם יכולים להיות מורגשים אם הם משמשים על השיניים הקדמיות. כתרי מתכת משמשים לעתים קרובות לשיקום שיניים אחוריות.

רופא השיניים ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק, ימליץ על סוג הכתר הדנטלי המתאים לך ביותר על סמך מיקום השן, חומרת הנזק והעדפתך האישית.

מהם היתרונות של כתר חרסינה?

לכתרי חרסינה יש מספר יתרונות:

  • .הם בעלי מראה טבעי וניתן להשתמש בהם לשיקום שיניים קדמיות.
  • כתרי חרסינה הם גם חזקים ועמידים. עם טיפול נאות, הם יכולים להחזיק מעמד שנים רבות.
  • יתרון נוסף של כתרי חרסינה הוא שהם עמידים בפני הכתמה. זה אומר שהם יישארו לבנים ובהירים, גם אם אתה מעשן או שותה קפה או תה.
  • קל לטפל גם בכתרי חרסינה. אתה יכול לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי בדיוק כמו השיניים הטבעיות שלך.

מהם הסיכונים של כתר חרסינה?

כתרי חרסינה הם בדרך כלל בטוחים, אבל יש כמה סיכונים שצריך להיות מודעים אליהם:

סיכון אחד הוא שהכתר יכול להשתחרר, סביר יותר שזה יקרה אם יש לך מחלת חניכיים או אם אתה חורק שיניים. סיכון נוסף הוא שהכתר יכול להישבר או להישבר. עם זאת, זה נדיר.

אם תטפלו היטב בכתר החרסינה שלכם, הוא אמור להחזיק שנים רבות. אם הכתר אכן משתחרר או נשבר, תצטרך לראות את רופא השיניים שלך כדי לתקן או להחליפו.

מהם החסרונות של כתר חרסינה?

לכתרי חרסינה יש כמה חסרונות, יחסיים לכתר המתכת (או הזירוקניה):

חסרון אחד הוא שהם יקרים יותר מסוגים אחרים של כתרים דנטליים.

חיסרון נוסף הוא שהצבתם עשויה להימשך זמן רב יותר מאשר סוגים אחרים של כתרים. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בשני ביקורים אצל רופא השיניים.

כמו כן, אם אתם שוקלים כתר חרסינה, חשוב לדבר עם רופא השיניים שלכם לגבי העלות והאם הוא מתאים לכם או לא.

כתר חרסינה בשיניים טוחנות או שיניים קדמיות?

כתרי חרסינה משמשים לרוב לשיקום שיניים קדמיות כיון שהם יוצרים מראה לבן ואסתטי. לעומת זאת בשיניים הטוחנות יש פחות צורך במראה אסתטי כל כך, ולכן יש אנשים רבים שמעדיפים לחסוך בעליות של הכתרים בשיניים האחוריות.

בכל מקרה, אצלנו במרפאת השיניים של רשת מרפאת השיניים של ד"ר בוחניק, רופא השיניים ימליץ על סוג הכתר הדנטלי המתאים לך ביותר על סמך מיקום השן, חומרת הנזק והעדפתך האישית.

סוגי כתרי חרסינה

כתרי חרסינה עשויים להתאים לצבע השיניים הטבעיות שלך. הם משמשים בדרך כלל לשיקום שיניים קדמיות. כתרי מתכת עשויים מזהב או מתכת אחרת. הם חזקים ועמידים, אבל הם יכולים להיות מורגשים אם הם משמשים על השיניים הקדמיות. כתרי מתכת משמשים לעתים קרובות לשיקום שיניים אחוריות.

מה ההבדל בין כתר חרסינה לציפוי פורניר?

כתר חרסינה מכסה את כל השן. ציפוי פורניר לשן, מכסה רק את המשטח הקדמי של השן. בדרך כלל משתמשים בציפוי לשיפור מראה השיניים הקדמיות. הם יכולים להיות עשויים מחרסינה או שרף מרוכב.

כמה זמן מחזיק כתר חרסינה?

כתרי חרסינה עמידים ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות. עם טיפול נאות, הם יכולים להחזיק מעמד לכל החיים. עם זאת, ייתכן שיהיה צורך להחליף או לתקן אותם לאורך זמן.

אם תטפלו היטב בכתר החרסינה שלכם, הוא אמור להחזיק שנים רבות. אם הכתר אכן משתחרר או נשבר, תצטרך לראות את רופא השיניים שלך כדי לתקן או להחליפו.

אז למי לפנות?

בלי ספק, אנחנו ממליצים לך לפנות כבר עכשיו לרשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק, תוכל למצוא שם את טובי רופאי השיניים, בפריסה ארצית, ביחס אישי, במרפאות נעימות, בעודה מקצועית מכבדת ובשקיפות מלאה. אלפי מטופלים מרוצים עברו אצלנו בשלושים שנה האחרונות שבהם הרשת קיימת, אתה מוזמן להצטרף אליהם ולהינות מטיפול שיניים איכותי, ולקבל מחיר הוגן ומשתלם עבור טיפול לכתר חרסינה באופן שיהיה הטוב ביותר לשיניים שלך.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן