השתלת שיניים היא פתרון פופולרי וקבוע לאובדן שיניים. הם עשויים מטיטניום, שהוא תואם ביולוגי, כלומר אינו נדחה על ידי הגוף. השתל ממוקם בעצם הלסת, שם הוא מתמזג עם העצם לאורך זמן. זה יוצר בסיס יציב עבור השן או השיניים החלופיות.

כיצד מתקינים שתלים דנטליים?

הליך ההשתלה לוקח בדרך כלל שני פגישות. בפגישה הראשונה רופא השיניים יניח את השתל בעצם הלסת ויצרף אבוט. ה-Abutment הוא עמוד קטן שמבצבץ מהשתל ומספק מקום לחיבור השן או השיניים החלופיות. בפגישה השניה, שיכולה להתקיים עד חצי שנה לאחר מכן, יצמיד רופא השיניים את השן או השיניים החלופיות לאבוט.

מהם היתרונות של השתלות שיניים?

שתלים דנטליים הם פתרון קבוע לאובדן שיניים והם נראים ומרגישים כמו שיניים טבעיות. ניתן להשתמש בשתלים כדי להחליף שן חסרה אחת או יותר. הם גם אופציה טובה עבור אנשים שיש להם שיניים תותבות אך רוצים להימנע מהצורך להסיר אותם לצורך ניקוי או שינה.

האם יש חסרונות להשתלות שיניים?

השתלים הם יקרים וייתכן שאינם מכוסים על ידי תוכניות ביטוח. עם זאת, הם עשויים להימשך זמן רב יותר מאשר סוגים אחרים של הליכי שיקום שיניים כגון גשרים או תותבות.

אם אתה שוקל השתלת שיניים, הקפד לדבר עם רופא השיניים שלך על הסיכונים והיתרונות כדי לראות אם הם מתאימים לך.

 

5 מיתוסים שגויים שאנשים חושבים על השתלות שיניים

יש הרבה מיתוסים ותפיסות שגויות לגבי השתלות שיניים שיכולות למנוע מאנשים לשקול אותן כאופציה טיפולית. להלן חמישה מהמיתוסים הנפוצים ביותר על השתלות שיניים, יחד עם העובדות שמפיגות אותם:

 

  1. השתלות שיניים כואבות. למעשה, הניתוח לביצוע שתלים דנטליים בדרך כלל אינו כואב יותר מאשר עקירת שן. בנוסף, אתר הניתוח בדרך כלל קהה במשך מספר שעות לאחר ההליך, כך שאין אי נוחות מועטה.

 

  1. השתלות שיניים הן יקרות. אמנם העלות הראשונית של השתלות שיניים עשויה להיות גבוהה יותר מטיפולים אחרים, אך מדובר בהשקעה לטווח ארוך. שתלים דנטליים יכולים להחזיק מעמד עשרות שנים עם טיפול נאות, בעוד שטיפולים אחרים עשויים להידרש לחזור או להחליף כל כמה שנים. עם הזמן, השתלות שיניים הופכות לחסכוניות יותר מאשר אפשרויות אחרות.

 

  1. שתלים דנטליים אינם חזקים מספיק כדי לתמוך בסט שלם של שיניים. שתלים דנטליים הם למעשה חזקים יותר משיניים טבעיות, והם יכולים לתמוך בקלות בסט מלא של שיניים תותבות או גשרים. למעשה, השתלות שיניים משמשות לרוב לייצוב תותבות כך שהן לא יחליקו או יזוזות בפה.

 

  1. השתלות שיניים אינן בטוחות. השתלות שיניים נמצאות בשימוש למעלה מ-50 שנה ונחשבות לאופציה טיפולית בטוחה ויעילה. שיעור ההצלחה של השתלות שיניים הוא מעל 95%, וסיבוכים נדירים.

 

  1. השתלות שיניים מיועדות רק לאנשים שאיבדו את כל השיניים שלהם. למעשה, ניתן להשתמש בשתלים דנטליים כדי להחליף שן אחת או כמה שן חסרות. הם גם אופציה טובה עבור אנשים שיש להם שיניים תותבות אך רוצים להימנע מהצורך להסיר אותם לצורך ניקוי או שינה.

 

אם אתה שוקל השתלת שיניים, הקפד לדבר עם רופא השיניים שלך על הסיכונים והיתרונות כדי לראות אם הם מתאימים לך.

 

נושאים עיקריים על השתלות שיניים 

שתלים דנטליים הם שורשי שיניים מלאכותיים הממוקמים בעצם הלסת כדי להחזיק שן או גשר חלופי במקום. הם אופציה לאנשים שאיבדו שן או שיניים עקב מחלת חניכיים, פציעה או סיבה אחרת. 

שתלים דנטליים עשויים מטיטניום, שהיא מתכת הנסבלת היטב על ידי הגוף. טיטניום מתמזג עם עצם הלסת והופך לבסיס חזק לשיניים מלאכותיות. 

 

השתלת שיניים היא אופציה מצוינת עבור אנשים שאיבדו שיניים מכיוון שהם נראים ומרגישים כמו שיניים טבעיות. כמו כן, בניגוד לתותבות, שתלים דנטליים נשארים במקומם והם קבועים. 

 

אם אתה שוקל השתלת שיניים, הנה חמישה דברים שאתה צריך לדעת: 

1. השתלות שיניים דורשות הליך כירורגי כדי למקם אותם בעצם הלסת. 

השתלות שיניים הן אופציה פופולרית יותר ויותר עבור אנשים המחפשים לשפר את החיוך שלהם. בניגוד לתותבות או גשרים, שפשוט נחים על החניכיים, השתלים ממוקמים בניתוח בעצם הלסת. זה מספק בסיס הרבה יותר בטוח לשיניים מלאכותיות, וזה גם עוזר לשמר את הצורה הטבעית של הפנים. הניתוח להנחת שתלים הוא בדרך כלל בטוח מאוד, ולשתלים עצמם אחוזי הצלחה גבוהים. עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא שיניים או מנתח מוסמך לפני כל הליך השתלה. עם טיפול נאות, השתלות שיניים יכולות לספק חיים שלמים של הנאה.

2. שתלים דנטליים צריכים להיות מטופלים בדיוק כמו שיניים טבעיות – צחצחו והשתמשו בחוט דנטלי מדי יום! 

החיוך שלך הוא אחד הדברים הראשונים שאנשים שמים לב בך, לכן חשוב לשמור על השיניים שלך! שתלים דנטליים הם דרך מצוינת לשפר את מראה החיוך שלך, אך עדיין יש צורך לצחצח אותם ולהשתמש בחוט דנטלי בדיוק כמו שיניים טבעיות. מזון ומשקאות ממותקים, כמו גם עישון, עלולים לגרום נזק לשתלים שלך ולהוביל לריקבון. לכן חשוב לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי כל יום, בדיוק כמו שהיית עושה את השיניים הטבעיות שלך. עם טיפול נאות, השתלות השיניים שלך יכולות להחזיק מעמד לכל החיים!

3. שתלים דנטליים יכולים להחזיק מעמד לכל החיים עם טיפול מתאים. 

כשזה מגיע להשתלות שיניים, יש הרבה על מה לחייך. גופי טיטניום אלו נועדו לספק בסיס לאורך זמן להחלפת שיניים, ועם טיפול נאות, הם יכולים להחזיק מעמד לכל החיים. בניגוד לאפשרויות החלפת שיניים אחרות, כגון שיניים תותבות וגשרים, השתלים מושתלים ישירות לתוך עצם הלסת, ומספקים עוגן בטוח לשיניים מלאכותיות. בנוסף, השתלים עוזרים לשמר את צפיפות העצם בלסת ואף יכולים למנוע מחלות חניכיים. עם כל היתרונות הללו, אין זה פלא שהשתלות שיניים הופכות במהירות לסטנדרט הטיפול בשיניים חסרות. הודות לעמידותם ואריכות החיים שלהם, השתלות שיניים יכולות לתת לך משהו באמת לחייך לגביו.

4. ניתן להשתמש בשתלים דנטליים לתמיכה בשן אחת (הנקראת כתר), במספר שיניים (הנקראות גשר), או סטים מלאים של שיניים (הנקראים שיניים תותבות). 

השתלת שיניים היא אחת האפשרויות המגוונות והיעילות ביותר להחלפת שיניים. ניתן להשתמש בהם כדי לתמוך בשן בודדת, במספר שיניים, או אפילו בסט שלם של שיניים. בניגוד לאפשרויות אחרות להחלפת שיניים, שתלים דנטליים מעוגנים ישירות לתוך עצם הלסת, ומספקים בסיס חזק ויציב. בנוסף, שתלים דנטליים עשויים מחומרים תואמים ביו הנסבלים היטב על ידי הגוף. כתוצאה מכך, הם מהווים אופציה בטוחה ויעילה עבור מטופלים בכל הגילאים. אם אתה שוקל השתלת שיניים, הקפד להתייעץ עם רופא שיניים מנוסה כדי ללמוד עוד על האפשרויות שלך.

5. אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים גבוהים, וסיבוכים נדירים. 

בכל הנוגע להשתלות שיניים, אחוזי ההצלחה גבוהים והסיבוכים נדירים. למעשה, על פי איגוד רופאי השיניים האמריקאי, "השתלות דנטליות בטוחות ויעילות ונעשה בהן שימוש ברפואת שיניים כבר למעלה מ-40 שנה. ישנן מספר סיבות מדוע השתלות שיניים מצליחות כל כך. ראשית, הם עשויים מחומרים ביו-תואמים המתמזגים עם עצם הלסת. זה עוזר לספק בסיס חזק לשן החדשה. שנית, שתלים דנטליים ממוקמים בעצם הלסת על ידי מנתחים מיומנים המשתמשים בטכניקות מתוחכמות. זה עוזר להבטיח שהשתל ממוקם בצורה נכונה ולא יזוז או ישתחרר לאורך זמן. לבסוף, שתלים דנטליים נועדו להחזיק מעמד לכל החיים עם טיפול נאות. כשכל הגורמים הללו פועלים לטובתה, אין זה פלא שאחוזי ההצלחה של השתלות שיניים כה גבוהים.

 

היכן מבצעים השתלות שיניים?

 

ישנן סיבות רבות לכך שהמקום הטוב ביותר לבצע השתלת שיניים הוא ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק. ראשית, לד"ר בוחניק ניסיון של שנים בביצוע השתלות שיניים ובעל אחוזי הצלחה גבוהים. שנית, במרפאות של ד"ר בוחניק יש ציוד מהשורה הראשונה שתוכנן במיוחד להשתלות שיניים, מה שאומר שתקבל את הטיפול הטוב ביותר. שלישית, המרפאות של ד"ר בוחניק מציעות מגוון אפשרויות תשלום, כך שתוכלו למצוא תכנית המתאימה לתקציב שלכם. לבסוף, המרפאות של ד"ר בוחניק מאוישות בעובדים ידידותיים ובעלי ידע שיגרמו לכם להרגיש בנוח ובנינוחות. אם אתה שוקל השתלת שיניים, צור קשר עכשיו עם המרפאה הסמוכה למקום מגוריך של רשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק!

 

תוכן עניניים הצג

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

טיפולי שיניים בצה"ל ובשירות צבאי

בריאות השיניים היא חלק חשוב מבריאות הכללית של האדם. שיניים בריאות מאפשרות לנהל אורח חיים תקין, הן מבחינה פיזית והן מבחינה חברתית. שירות צבאי יכול

כיצד מזון חומצי משפיע על השיניים?

השיניים שלנו ממלאות תפקיד מכריע ברווחה הכללית שלנו, מה שמאפשר לנו לנשוך, ללעוס ולדבר בקלות. עם זאת, למזונות שאנו צורכים יכולה להיות השפעה משמעותית על

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

השתלת שיניים לפני ואחרי

לא מעט מטופלים שבאים לעשות השתלת שיניים שואלים: מה לגבי התהליך? אילו שינויים מתרחשים בפה לאחר ניתוח השתלת שיניים? כמה זמן לוקח להכל להחלים כמו

קרא עוד »

פלטה שקופה

פלטות שקופות הן סוג של פלטות שיניים העשויות מחומרים שקופים או בצבע שן. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת מסורתיות ולכן אסתטיות יותר. עם זאת,

קרא עוד »

פלטה לשיניים

פלטות שיניים הן סוג של טיפול יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה עשויה בדרך כלל ממתכת, המוצמדת לקדמת השיניים, ומחוט שמשחיל בין הסוגריים. החוט

קרא עוד »

רגישות לקור בשיניים

בעיה דנטלית נפוצה אחת שלא ניתן להתעלם ממנה בקלות היא רגישות לקור בשיניים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל נסיגת חניכיים, עששת וסדקים באמייל. למרות

קרא עוד »

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן