אמלגם שיניים הוא תערובת של מתכות המשמשת למילוי חורים בשיניים. המתכות הנפוצות ביותר בשימוש באמלגם הן כסף, נחושת, כספית ובדיל. אמנם נעשה שימוש באמלגם דנטלי כבר למעלה מ-150 שנה לצורך סתימות של חורים שאינם מגיעים עד שורשי השן אם יש לך אמלגם שיניים, הקפד לצחצח שיניים באופן קבוע ולפנות לרופא השיניים שלך לבדיקות קבועות .

אנחנו ברשת מרפאות שיניים מבצעים טיפול סתימה באלמגה במידה שהרוםא מבאחבן שזהו הטיפול הנכון והמשתלם יותר למטופל, לאחר שבחן את מצב חלל הפה והחורים בשיניים. אתם מוזמנים ליצור קשר עם מרפאת השיניים של ד"ר בוחניק הסמוכה למקום מגוריכם ולקבוע תור לאבחון וטיפול משמר אצל אחד מטובי רופאי השיניים בארץ. שירות נעים ומקצועי, בשקיפות מלאה ואדיבות מופלאה.

.

מהי עששת?

עששת היא תהליך של פירוק וריקבון של השן. זה יכול לקרות כאשר האמייל, או השכבה החיצונית הקשה, של השן מתפרקת. זה יכול להיגרם על ידי רובד של פלאק חיידקים וחומצות בפה. עששת יכולה לקרות גם אם יש לך חורים או סדקים בשן. אם לא מטפלים בעששת, היא עלולה להוביל לכאב, זיהום ואובדן שיניים. אם אתה חושב שיש לך עששת, פנה מיד לרופא השיניים שלך.

איך נוצרים חורים בשיניים?

חורים,בשיניים יכולים להיווצר בשיניים כאשר האמייל, או השכבה החיצונית הקשה, מתפרקת. זה יכול להיגרם על ידי רובד, חיידקים וחומצות בפה. חורים יכולים לקרות גם אם יש לך סדק בשן. אם חורים לא מטופלים, הם עלולים לגדול ולהוביל לכאב, זיהום ואובדן שיניים. אם אתה חושב שאולי יש לך חורים, פנה מיד לרופא השיניים שלך.

ממה עשויות השיניים שלנו?

שכבות השיניים שלנו עשויות מאמייל, דנטין, מוך השן וצמנטום . האמייל היא השכבה החיצונית הקשה המגנה על השן. דנטין היא השכבה מתחת לאמייל שהיא רכה יותר מהאמייל. מוך השן היא הרקמה הרכה במרכז השן המכילה כלי דם ועצבים. צמנטום הוא השכבה המכסה את שורש השן.

מה זה פלאק?

פלאק הוא שכבה דביקה של חיידקים, מזון וחומצות שנוצר על השיניים. פלאק עלול לגרום לעששת ולמחלות חניכיים אם לא מסירים אותו. ניתן להסיר רובד על ידי צחצוח שיניים פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי פעם ביום.

מה זה אבנית?

אבנית, היא פלאק מוקשה שנוצר על השיניים שלך. ניתן להסיר אבנית רק על ידי רופא שיניים או שיננית. אם יש לך אבנית בשיניים, חשוב לפנות לרופא השיניים או לשיננית לניקוי.

מהי מחלת חניכיים?

מחלת חניכיים, או מחלת חניכיים, היא בעיה בחניכיים ובעצמות התומכות בשיניים. מחלת חניכיים יכולה להיגרם מהצטברות פלאק ואבנית על השיניים. מחלת חניכיים יכולה להיגרם גם מעישון, סוכרת, הריון ותרופות מסוימות. מחלת חניכיים עלולה להוביל לאובדן שיניים אם היא לא מטופלת. אם אתה חושב שיש לך מחלת חניכיים, פנה מיד לרופא השיניים שלך.

מהי אובדן שיניים?

אובדן שיניים יכול לקרות בגלל עששת, מחלת חניכיים או פציעה. אובדן שיניים יכול לקרות גם אם יש לך מצב רפואי, כגון סוכרת או סרטן. אם יש לך אובדן שיניים, חשוב לפנות מיד לרופא השיניים שלך. ניתן לטפל באובדן שיניים באמצעות שתלים דנטליים, תותבות או גשרים.

מהי השתלת שיניים?

שתל דנטלי הוא עמוד מתכת המונח בניתוח בעצם הלסת כדי להחזיק שן חלופית במקומה. השתלת שיניים היא אופציה לאנשים שאיבדו שן או שיניים עקב פציעה, מחלת חניכיים או עששת.

נוכל לסכם זאת כך: ככל שנקדים לטפל במצב השיניים שלנו, כך העששת תגיע למקומות חיצוניים יותר, ויהיה קל יותר, פשוט יותר, הפיך יותר, וזול יותר לטפל במצב השיניים. אם לא נצחצח את השיניים כראוי, עלול להיוצר פלאק ואבנית, אם לא נלך לשיננינת על מנת להסיר את האבנית, עלול להיווצר חורים או דלקות בשיניים. וכאן נכנסת סתימת האמלגם – שהיא הכלי הטיפולי הפשוט והזול ביותר לביצוע כמתגלים חורים קטנים ולא עמוקים בשיניים. אם נתמהמה עם חורים אלו ללא טיפול, אנחנו עלולים להגיע למצב בו נצטרך טיפולים מורכבים ויקרים יותר כטיפול שורש, שתלים וניתוחים דנטליים חלילה. זו בדיוק הסיבה, שאם אתם יודעים שיש לכם חור בשן – אל תתמהמו צרו קשר מיידית עם מרפאת השיניים של ד"ר בוחניק הסמוכה למקום מגוריכם.

באיזו שכבה פגומה בשן סתימת אמלגם מועילה?

סתימת אמלגם היא תהליך שבו משתמשים בסגסוגת מתכת למילוי חלל בשן. סגסוגת המתכת מורכבת מכספית, כסף, פח ונחושת. סתימת אמלגם משמשת לרוב למילוי חורים בשכבת האמייל של השיניים. זה יכול לשמש גם למילוי חורים בשכבת הדנטין של השיניים. סתימת אמלגם אינה משמשת בדרך כלל למילוי חללים בשכבת מוך השן של השיניים.

אם יש לך חור שצריך למלא, סתימת אמלגם עשויה להיות אופציה עבורך. סתימת אמלגם היא דרך בטוחה ויעילה למילוי חורים ומניעת עששת. שוחח עם רופא השיניים שלך אם סתימת אמלגם מתאימה לך.

מה ההבדל בין סתימת שן לבנה לסתימת שן אמלגם ?

ההבדל העיקרי בין סתימת שן לבנה לסתימת שן אמלגם הוא צבע הסתימה. סתימת אמלגם היא בצבע כסף, בעוד שסתימה לבנה היא בצבע שיניים

עייקר ההבדל ביניהם הוא באיכות החומר הסותם: סתימה לבנה עשויה מחרסינה או שרף מרוכב, בעוד שסתימת אמלגם עשויה מסגסוגת מתכת.

סתימת אמלגם היא זולה יותר מאשר סתימה לבנה. סתימה לבנה גלויה יותר מאשר סתימת אמלגם, ולכן היא עשויה להיות יותר אסתטית. שוחח עם רופא השיניים שלך איזה סוג של סתימה מתאים לך.

מהם היתרונות בשימוש בסתימת שיניים באמלגם?

לסתימת אמלגם יש מספר יתרונות. זוהי דרך בטוחה ויעילה למילוי חורים ולמניעת עששת. סתימת אמלגם היא זולה יותר מאשר סוגים אחרים של סתימות. זה גם עמיד ועמיד לאורך זמן.

מהם החסרונות של אמלגם שיניים?

לאמלגם דנטלי יש מספר חסרונות. הוא עשוי ממתכת, כך שהוא יכול להישחק לאורך זמן. זה יכול לגרום למילוי להתרופף ולנשור. גם סתימת אמלגם נראית לעין, כך שהיא עשויה להיות לא אסתטית כמו סוגים אחרים של סתימות. כמו כן סתימת אמלגם אינו נדבקת לשן כמו סתימה לבנה, אלאל באופן מכני בלבד, מה שגורם לכך שאחת לתקופה יש צורך להחליפה או לוודא שהיא עדיין במקומה.

אם יש לך חור שצריך לסתום, אתה מוזמן להגיע למרפאת השינייםש ל ד"ר בוחניק ולדון ולקבל חוות דעתו של הרופא והמלצתו איזו סוג סתימה מתאימה לך ולמצבך.

מתי ימליץ רופא השיניים על סתימת אמלגם ולא על סתימה לבנה?

רופא השיניים עשוי להמליץ על סתימת אמלגם על פני סתימה לבנה ממספר סיבות. סתימת אמלגם היא זולה יותר מאשר סתימה לבנה. זה גם עמיד ועמיד לאורך זמן. לפעמים יעדיף רופא השינים בשיניים הטוחנות שאינן נראות ביום יום, לשים דווקא סתימת אמלגם.

סיכום

סתימת אמלגם היא תהליך שבו משתמשים בסגסוגת מתכת למילוי חלל בשן. סגסוגת המתכת מורכבת מכספית, כסף, פח ונחושת. סתימת אמלגם משמשת לרוב למילוי חורים בשכבת האמייל של השיניים. זה יכול לשמש גם למילוי חורים בשכבת הדנטין של השיניים. סתימת אמלגם אינה משמשת בדרך כלל למילוי חללים בשכבת המוך של השיניים, שם צריך כבר טיפול מורכב יותר כגון טיפול שורש או שתלים.

 

אז מה לעשות?

אם יש לך חור שצריך למלא, סתימת אמלגם עשויה להיות אופציה עבורך. סתימת אמלגם היא דרך בטוחה ויעילה למילוי חורים ומניעת עששת. שוחח עם רופא השיניים שלך אם סתימת אמלגם מתאימה לך.

מרפאות רשת השיניים שלנו הפרוסות ברחבי ישראל מעניקות טיפול שיניים מקצועי, שירות משובח ואדיב ויחס אישי לכל מטופל. במרפאותינו תמצאו צוות רופאים המתמחים בתחומי רפואת השיניים השונות וצוות רופאי שיניים מנוסים, מקצועיים ומיומנים בכל תחומי רפואת השיניים.

לקוחותינו נהנים מטיפול מקצועי ומאפשרים תשלום נוח בכל אמצעי התשלום הקיימים. כל סוגי הטיפולים, לרבות השתלות וניתוחים, מבוצעים תחת קורת גג אחת, במרפאות עצמן, לנוחות המטופלים.

אם יש לך חלל שצריך למלא, כדאי לך לשקול את מרפאת השיניים שלנו. אנו מעניקים טיפול מקצועי ומאפשרים תשלום נוח בכל אמצעי התשלום הקיימים, ועובדים אם מבוטחים של רוב חברות הביטוח הגדולות בישראל. אז אתם מוזמנים להתקשר אלינו עכשיו ולהגיע למרפאה הנעימה של רשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק הסמוכה למקום מגוריך.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן